תליית טלויזיה על קיר גבס

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

תליית טלויזיה על קיר גבסכל מבנה עשוי מחומרי בנייה שונים, כאשר קירות המבנה עשויים לרוב מבלוקים או בטון להענקת חוזק ועמידות גבוהה למבנה. למרות שאלו הם חומרי הבניה הנפוצים שניתן לראות במבנים, יש לא מעט מבנים המשמשים למגורים, משרדים וצרכים אחרים שקירותיהם עשויים ברובם מגבס – שאלו לוחות גבס המגיעים בגדלים שונים, ומאפשרים תהליך בנייה מהיר וקל יותר לעומת חומרי הבנייה האחרים.

כיום בנייה בגבס היא נפוצה מאוד במרבית הבתים הפרטיים, וכן קיימים גם חלקים עשויים מקירות גבס בתוך מבנים קיימים העשויים בטון או בלוקים כמו חללים מחולקים בבית, תקרות גבס המשמשות להנמכת תקרה והסתרת תעלות מיזוג, חיפויי קירות בחללים מרכזיים ועוד שלל אלמנטים אחרים. כיוון שמדובר על קיר נפוץ בבתים פרטיים, כדאי גם לדעת מה הדרך הנכונה לתהליך תליית טלויזיה על קיר גבס

לתלות או להעמיד? מה היתרונות של תליית טלוויזיה על גבי הקיר?

בראש ובראשונה נתייחס לאפשרות של תליית טלוויזיה על קיר, שזוהי למעשה האפשרות הפופולרית והמועדפת ביותר עבור דיירים בבתים פרטיים, בין אם מדובר על תליית טלוויזיה בסלון או בחדרי שינה. כמובן שקיימת אפשרות להעמיד את הטלוויזיה בחלל המיועד, אך לשם כך יש צורך להיעזר במעמד מיוחד עליו הטלוויזיה תונח, וכן כוננית או מדף גדול וחזק מספיק לשאת את הטלוויזיה. העמדת הטלוויזיה מייתרת את הצורך בתלייתה והתקנתה על גבי הקיר, אך מצד שני אפשרות זו תוספת שטח רב על המזנון וכן מהשטח של כל החלל.

לכן תליית טלוויזיה על מעמד קיר ייעודי היא האפשרות המועדפת ביותר, אם מבחינת פרקטיות או מראה עיצובי, ולשם כך יש צורך לדעת כיצד להתקין אותה בצורה נכונה, עמידה ובטיחותית כדי למנוע נזק לטלוויזיה ולקיר. 

תליית טלוויזיה על קיר – מה חשוב לדעת?

התקנה של טלוויזיה על הקיר גבס מצריכה את כלי העבודה המתאימים, וכן את הידע והיכולת של האדם שמבצע את ההתקנה. בהרבה מקרים אנשים מצליחים לבצע את הפעולה בצורה עצמאית עם מקדחה, מברגה, ברגים והרבה זהירות אך ישנם מצבים שידיים מוכשרות לא יספיקו ויהיה צורך בידע מקצועי מקיף יותר.

עניין זה מתייחס בעיקר לצורך של תליית טלויזיה על קיר גבס, כיוון שמדובר על קיר בעל מאפיינים שונים מקירות סטנדרטיים העשויים בטון או בלוקים. לכן אם המטרה שלכם היא להתקין את הטלוויזיה החדשה על קיר בסלון, חדר שינה, חדר ילדים או חדר אחר בו יש קירות גבס – ההמלצה היא לפנות למתקין טלוויזיה מוסמך שיידע כיצד לבצע זאת בצורה מקצועית ואיכותית.

מה ההבדל בין קיר גבס לקיר בטון?

גבס הוא סוג של מינרל שהוא רך מאוד, ולכן הוא משמש כחומר בנייה קל משקל וקל לעיצוב עבור שימושים רבים במבנים. כיוון שמדובר על חומר גלם בעל מאפיינים קלים ורכים, העמידות והחוזק שלו פחותים באופן משמעותי לעומת החוזק והעמידות של בטון ובלוקים.

לכן קירות גבס יהיו באופן טבעי עדינים ושבירים יותר לעומת קירות העשויים בטון ובלוקים, ולכן תהליך ההתקנה של טלוויזיה על כל אחד מסוגי הקירות הללו יהיה שונה מאופן מוחלט, כאשר תליית טלוויזיה על קירות גבס תצריך פעולות אחרות, יכולת דיוק ומקצועיות וכן גם כלי עבודה אחרים לצורך עיגון הטלוויזיה ללוחות הגבס.

תליית טלויזיה על קיר גבס – אפשרי לעשות זאת לבד?

למרות שההמלצה הטובה ביותר היא לא להתמודד לבד עם תליית טלויזיה על קיר גבס אלא להיעזר בבעל מקצוע, קיימת אפשרות לעשות זאת באופן עצמאי לאנשים שרוצים לנסות זאת בעצמם, בעיקר לאלו שיש להם את היכולת והידע הכללי להתקנות על קירות גבס. כדי להבטיח התקנה חלקה ובטוחה של הטלוויזיה לקיר הגבס, חשוב להצטייד בברגים ייעודיים עבור קירות גבס – שאלו למעשה דיבלים עשויים פלסטיק, שחלקם מגיעים מובנים עם ברגים בתוכם.

תפקיד הדיבלים בקירות גבס הוא להעניק תמיכה נוספת ללוח הגבס בעת התקנת אלמנט על הקיר, כך שהדיבל מעניק נקודת עיגון טובה וחזקה יותר כתחליף לעמידות שאין ללוחות הגבס. בנוסף לדיבלים, גם לעמודי המתכת שמשולבים בהתקנת לוחות הגבס יש תפקיד משמעותי כשרוצים להתקין טלוויזיה על קיר גבס, כיוון שאלו מצוינים להענקת תמיכה יציבה למשקל הטלוויזיה שתולים על הקיר.

איזה מתקן תלייה לטלוויזיה יתאים לקיר גבס?

על מנת שהטלוויזיה תעוגן למקומה בקיר הגבס בצורה בטוחה ויציבה, חשוב להשתמש במתקן תלייה ייעודיי המתאים לקירות גבס. לרוב מתקני התלייה לקירות יהיו מתקן צמוד קיר ומתקן עם זרוע, כאשר המתקן הצמוד יהיה האידיאלי עבור קירות גבס כיוון שהוא מקבע את הטלוויזיה למקומה ללא יכולת תזוזה. מתקן תלייה עם זרוע לעומת זאת, יאפשר הזזה ושינויי זוויות של מסך הטלוויזיה, שאלו הן פעולות לא מומלצות לקירות גבס מחשש לסדיקה והיחלשותם בכל תזוזה שעושים לטלוויזיה המעוגנת לקיר.

מתי כדאי להיעזר במתקין טלוויזיה מוסמך?

כיוון שקירות גבס הם שבריריים יותר מקירות בטון ובלוקים, מומלץ לפנות לייעוץ וסיוע של מתקין טלוויזיה מוסמך, במיוחד אם אין ברשותכם את הכלים הנחוצים לתליית טלוויזיה על קיר גבס, או שאף פעם לא יצא לכם לתלות דברים על קירות כאלו.

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!