תליית טלוויזיה על קיר בלוקים

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

תליית טלוויזיה על קיר בלוקיםקיר בלוקים הוא קיר יציב וחזק במיוחד שמאפשר קדיחה בכל חלק בקיר. בזכות כך ניתן לבצע תליית טלוויזיה על קיר בלוקים בלי להסתבך. עם זאת, יש לקחת בחשבון מספר אלמנטים חשובים על מנת שהתלייה תתבצע נכון ותספק חוויית צפייה טובה. 

 

תליית טלוויזיה על קיר בלוקים- מהו קיר בלוקים?

קיר בלוקים הוא למעשה קיר לבנים קלות. מדובר בסוג קיר נפוץ יחסית בו עושים שימוש בבלוקים בעובי 10 ס"מ או פחות. קיר בלוקים הוא קיר כבד יחסית ולכן נחשב לקיר יציב במיוחד. יש לקחת בחשבון שלא ניתן לבנות קיר בלוקים על גבי ריצוף קיים אלא רק על גבי רצפת בטון. 

במידה שרוצים לבנות קיר בלוקים פנימי, לפני הבנייה יש להסיר את המרצפות במקום בו יהיה הקיר ולהשאיר חלק חשוף ברצפה. על החלק החשוף ייבנה הקיר. ניתן לחצוב בקיר בלוקים בקלות בלי לפגוע ביציבות שלו ולכן נוח ליצור בו תעלות צנרת, פתח לחלון וכדומה. 

בין הבלוקים יש לחבר על ידי טיט. את השכבות הראשונות יש לחבר עם בטון ומלט. 

תליית טלוויזיה על קיר בלוקים- מה ההבדל בין קיר גבס לקיר בלוקים?

כאשר רוצים לתלות טלוויזיה על קיר בלוקים, יש להשתמש בברגים מיוחד שנקראים ברגי ג'מבו. ניתן להשיג את הברגים האלה בכל חנות טמבור שכונתית כך שאין מה להסתבך. בנוסף יש להשתמש בדיבל אוניברסלי בקוטר של 10 מ"מ שמסוגל להחזיק משקל של 150 ק"ג או קוטר של 8 מ"מ שמסוגל להחזיק 80 ק"ג. כמו כן יש להשתמש במקדחה או בפטישון. קיר הבלוקים הוא קיר חזק ולכן ניתן לחבר אליו את מתקן הטלוויזיה בקלות. 

לעומת זאת, בקיר גבס, תליית טלוויזיה תעשה על ידי דיבלים. הדיבלים נכנסים לקיר בקלות ומתפצלים על מנת לחזק את אחיזתם בקיר. את הדיבלים יש לחבר על ידי מברג או מברגה ולא מקדחה או פטישון. יש לקחת בחשבון שקיר הגבס לא חזק מספיק לנשיאת הטלוויזיה ולכן יש לחבר ניצבי מתכת שיחברו בין לוחות הגבס. 

 

תליית טלוויזיה על קיר בלוקים- החשיבות של בעל מקצוע

במידה שאתם לא יודעים כיצד לתלות טלוויזיה על קיר בלוקים מומלץ להיעזר באיש מקצוע. תליית טלוויזיה על קיר בלוקים יכולה להיות התקנה לא פשוטה ואתם לא רוצים לפגוע בטיב הקיר שלכם. 

תליית טלוויזיה על קיר בלוקים מצריכה מהמתקין לקחת בחשבון מספר אלמנטים שונים כמו קידוח בקיר, גובה התקנת הטלוויזיה, גודל חלל החדר, קווי חשמל וקווי תקשורת שעוברים בקיר ועוד. לכן, מומלץ לבחור במתקין טלוויזיה מקצועי ואמין שיבצע זאת בצורה נכונה. הבחירה באיש מקצוע תשתלם ותבטיח התקנה בטוחה ונכונה. 

בדרך כלל המחיר לאיש המקצוע עבור תליית טלוויזיה על קיר בלוקים ינוע בין 250 לבין 350 שקלים, בהתאם לגודל הטלוויזיה ולמתקן התלייה שבחרתם. 

 

מתקני תלייה

כאשר רוצים לתלות טלוויזיה על קיר בלוקים ניתן להשתמש בשני סוגים של מתקני תלייה- מתקן זרוע או מתקן צמוד קיר. 

  • מתקן צמוד קיר

מתקן צמוד קיר הוא מתקן התלייה הנפוץ ביותר. מתקן זה הוא מתקן המתאים לתליית טלוויזיה על קיר בלוקים, קיר בטון וקיר גבס. מתקן צמוד קיר מאפשר התקנה באופן צמוד לקיר כך שלא רואים את מתקן התליה ולא ניתן לשנות את זווית הטלוויזיה. 

במתקן צמוד קיר חשוב מאוד להתאים את סוג הטלוויזיה, את הגודל שלה ואת המשקל שלה למתקן עצמו. ההמלצה שלנו היא לקחת מקדם ביטחון של 10 ק"ג ממשקל הטלוויזיה (על טלויזיה של 10 ק"ג לקחת מתקן שמסוגל לשאת 20 ק"ג). 

  • מתקן זרוע

מתקן זרוע הוא מתקן תליה המאפשר תליה של טלוויזיות כבדות. בעבר הוא היה מתקן התליה העיקרי. מתקן זרוע הוא מתקן איתו ניתן להזיז את זווית הטלוויזיה כאשר רוצים. מתקן זרוע מתאים לתליית טלוויזיות על קיר בלוקים או קיר בטון. מתקן זה לא מתאים לתלייה על קיר גבס. 

מגוון הזרועות הקיימות בשוק הוא רחב ומגוון מאוד וניתן לבחור בין זרועות חשמליות או ידניות. כמו כן קיימות זרועות המתאימות לתקרה, לרצפה או לקיר. 

יש לשים לב שבוחרים במתקן שמתאים לגודל הטלוויזיה שלנו. כמו כן יש לקחת בחשבון גם את משקל הטלוויזיה. זרועות חשמליות מתאימות למסכים חדשים, דקים וקלים. 

 

כיצד לקדוח?

תליית טלוויזיה על קיר בלוקים מצריכה לקדוח בקיר. על מנת שהקדיחה תתבצע כהלכה יש להשתמש במקדחה חשמלית עם אופציה של מצב פטישון ולהרכיב מקדח בטון בקוטר מתאים. 

על מנת לאפשר קידוח בקיר בלוקים חזק, יש לכוון את המקדחה על מצב פטישון. חשוב לחבר למקדחה מקדח בטון מתאים. מדובר במקדח שכולל ראש מחודד שיוכל ליצור חור במשטח הבטון החזק. שימו לב שקוטר המקדח זהה לקוטר הדיבל. 

לאחר שיש בידכם את הרכיבים הנדרשים ניתן להתחיל בקדיחה. לשם כך סמנו בעיפרון את הנקודות בהן יש לבצע את הקידוח ובצעו מדידה על ידי פלס. רק לאחר שאתם בטוחים במיקום שבחרתם תקדחו בקיר. חשוב מאוד להיות בטוחים שלא פוגעים בקווי חשמל או תקשורת במהלך הקידוח בקיר. 

שימו לב שאתם מחזיקים את המקדחה באופן יציב כאשר משקל גופכם מושען לעבר הקיר. לאחר הקידוח יש להכניס את הדיבלים, אליהם את הברגים ואז לחבר את מתקן התליה. 

גובה התלייה

גובה תליית טלוויזיה על קיר בלוקים נקבע על פי גודל הטלוויזיה והמקום בו אתם יושבים. על מנת לבחור את הגובה האידיאלי לתליית הטלוויזיה, יש לחלק את הטלוויזיה ל-3 חלקים לרוחב בדמיון. לאחר מכן שבו במקום בו תתבצע הצפייה בטלוויזיה, יכול להיות ספה, מיטה, כיסא וכדומה. הגובה האידיאלי לתליית טלוויזיה על קיר בלוקים יהיה הגובה בו העיניים שלכם מגיעות לקצה העליון של השליש התחתון או לכיוון פס האמצע של הטלוויזיה.

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!