תליית טלוויזיה בחדר שינה

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

תליית טלוויזיה בחדר שינהכיום הטלוויזיה היא חלק בלתי נפרד מהבית שלנו והיא משמשת אותנו שעות רבות. מהסיבה הזו, כיום ברוב הבתים יהיו טלוויזיות גם בחדר השינה. כאשר תולים טלוויזיה חשוב מאוד לעשות זאת בצורה נכונה שתשדרג את חוויית הצפייה. על תליית טלוויזיה בחדר שינה נרחיב במאמר הבא. 

 

הגובה האידיאלי לתליית טלוויזיה בחדר שינה

כפי שציינו קודם, הטלוויזיה היא חלק בלתי נפרד מרוב הבתים של העולם המודרני וניתן לראות אותה בחללים רבים כמו הסלון, חדר השינה, הממד ואפילו הגינה. כאשר תולים טלוויזיה בחדר שינה חשוב מאוד שגובה התלייה יהיה נכון על מנת שהצפייה תהיה כיפית, בלי מאמץ ובלי כאבי צוואר. במידה שתתקינו את הטלוויזיה גבוה מידי חוויית הצפייה עלולה להיות פחות טוב באופן משמעותי. 

אז כיצד נבחר את גובה תליית טלוויזיה בחדר שינה?

על מנת לבחור את גובה התקנת הטלוויזיה מתקין טלוויזיה מקצועי בעל ניסיון יחלק את הטלוויזיה ל-3 חלקים לרוחבה (בדמיון כמובן, אין לכם מה לדאוג). לאחר מכן, מתקין טלוויזיה יבקש מכם לשבת במקום בו אתם רוצים לצפות בטלוויזיה, כלומר, המיטה בחדר השינה. כמובן שבתליית טלוויזיה בסלון תאלצו לשבת על הספה, בתליית טלוויזיה בגינה תאלצו לשבת בפינת הישיבה וכך הלאה. המיקום האידיאלי של גובה הטלוויזיה הוא המיקום בו העיניים שלכם יגיעו לקצה העליון של השליש התחתון או לכיוון פס האמצע של הטלוויזיה. 

גובה התלייה המומלץ ביותר לתליית טלוויזיה בחדר שינה, כאשר שוכבים על המיטה הוא בין 120 ל-140 ס"מ מעל הרצפה. 

 

מתקנים לתליית טלוויזיה בחדר שינה

מתקני תליית טלוויזיות ניתנים לרכישה בחנויות ציוד לבית שונות. קיימים שני סוגי מתקני תלייה מרכזיים לטלוויזיות. לפני שאתם בוחרים מתקן תלייה הבינו את ההבדלים בין שני הסוגים השונים ולאיזו מטרה כל מתקן טלוויזיה מתאים. כמו כן יש להתאים את מתקן הטלוויזיה שאתם קונים לטלוויזיה שלכם, שכן קיימים מתקני תלייה בגדלים שונים ולמשקלים שונים. 

  • מתקן צמוד קיר

מתקן צמוד קיר הוא מתקן התלייה הנפוץ ביותר. מתקן צמוד קיר מתאים לתליית טלוויזיה הן על קיר בטון, הן על קיר בלוקים והן על קיר גבס. מתקן צמוד קיר מאפשר לתלות את הטלוויזיה על גבי הקיר באופן צמוד כך שלא יראו את מתקן התלייה כלל, אך לא ניתן לשנות את זווית הטלוויזיה. 

במתקן צמוד קיר יש להתאים את סוג הטלוויזיה לסוג המתקן על ידי פרמטרים כמו גודל מסך הטלוויזיה והמשקל שמתקן התלייה יכול לשאת כך שיתאים למשקל הטלוויזיה. 

  • מתקן זרוע

מתקן זרוע הוא מתקן המאפשר להזיז את זווית הטלוויזיה בקלות. מתקן זרוע מתאים לתלייה על גבי קיר בטון או קיר בלוקים ולא ניתן לתלות אותו על קיר גבס. 

כיום ניתן לבחור בזרועות חשמליות או ידניות. מגוון הזרועות בשוק הוא רחב מאוד ויש לבחור את הזרוע המתאימה למסך הטלוויזיה שלנו. מלבד לגודל המסך יש לקחת בחשבון גם את משקל מסך הטלוויזיה והאם הוא מתאים לזרוע. ההמלצה שלנו היא לקחת מקדם ביטחון של כ-10 ק"ג. כלומר, עבור טלוויזיה של 10 ק"ג בחרו בזרוע שיכולה לשאת 20 ק"ג. 

אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת הזרוע הוא סוג הזרוע. יש זרועות המתאימות לתקרה, לרצפה או לקיר כך שתוכלו לבחור בזרוע המתאימה לכם. כמו כן ניתן לבחור בין זרועות ידניות או חשמליות. 

טיפים לתליית טלוויזיה בחדר שינהטיפים לתליית טלוויזיה בחדר שינה

ריכזנו לכם מספר טיפים נוספים שיש לקחת בחשבון בתליית טלוויזיה בחדר שינה- 

  • קדיחה- במידה שיש צורך בקדיחת חור בקיר על מנת לבצע תליית טלוויזיה בחדר שינה על הקיר, חשוב מאוד לוודא שאתם קודחים במקום טוב. לאורך הקיר יש חוטי חשמל או הארקה ולכן חשוב מאוד לא לקדוח במקום בו חוטי החשמל עוברים. לשם כך יש לקחת בחשבון כי חוטי החשמל נמצאים בדרך כלל בקו אופקי לשקע ובקו התחתון מאמצע השקע. כלומר חוטי החשמל יהיו פחות או יותר בצורת T. לכן, לפני הקדיחה סמנו היכן אסור לכם לקדוח על מנת שלא ייגרם נזק מיותר. 
  • פלס- לפני תליית טלוויזיה בחדר שינה על הקיר באופן סופי, חשוב מאוד לוודא שהטלוויזיה ישרה ושמתקן התלייה ישר. במידה שהתלייה תתבצע ללא פלס אתם יכולים לגלות בסופו של דבר שהטלוויזיה עקומה. מאחר שאף אחד לא רוצה לצפות בטלוויזיה עקומה חשוב מאוד להשתמש בפלס לווידוא הקו הישר. 
  • מיקום הסימונים- לפני שמבצעים תליית טלוויזיה בחדר שינה על הקיר יש למדוד ולסמן בדיוק היכן למקם את הטלוויזיה ואת מתקן התלייה. לכן, לפני שאתם ממהרים להתקין את מתקן התלייה סמנו את המיקומים הנכונים. חשוב מאוד לסמן את הברגים של מתקן התלייה ולא את הטלוויזיה עצמה. 
  • סוג הקיר- כפי שציינו קודם קיימים מתקני תלייה המתאימים לסוגי קיר שונים. כך גם לגבי ההתקנה. חשוב מאוד לוודא איזה סוג קיר יש לכם וכיצד יש לקדוח בו, האם הוא מצריך דיבלים ואם כן אילו דיבלים. 

 

תליית טלוויזיה בחדר שינה- בחירת איש מקצוע אמין

אחד הדברים החשובים ביותר בתליית טלוויזיה הוא לבחור באיש מקצוע אמין. קיימים מתקיני טלוויזיה רבים שעובדים באופן פרטי או תחת חברות גדולות. הבחירה באיש מקצוע אמין תהיה משתלמת ותבטיח לכם התקנה בטוחה ונכונה. 

כמו כן יש לקחת בחשבון שלא תמיד מדובר בהתקנה פשוטה. כיום קיימות אלטרנטיבות שונות המאפשרות לכם צורות הפעלה וצפייה שונות של הטלוויזיה, אפשרות להסיר את מסך הטלוויזיה בפשטות, לשנות את זווית הטלוויזיה ועוד מבלי לפגוע בקיר כמעט בכלל. 

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת מתקין טלוויזיה מקצועי, אמין ובעל ניסיון הוא גובה תליית הטלוויזיה. כמו כן חשוב מאוד שהתקנת מסך הטלוויזיה תתבצע בהתאם לגודל חלל החדר בו הטלוויזיה ממוקמת. 

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!