מתקין טלוויזיה צפון

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

מתקין טלוויזיה צפוןרוצים להתקין את הטלוויזיה על הקיר, בגינה, בחדר השינה או מהתקרה? התקנת טלוויזיה יכולה להפוך את הצפייה בטלוויזיה לכיפית יותר ולשדרג אותה בכמה רמות. כך אפילו תוכלו להשאיר מקום על המזנון או להוציא את המזנון ולחסוך מקום בבית. על מתקין טלוויזיה בצפון נרחיב במאמר הבא. 

 

מתקין טלוויזיה צפון- בחירת איש מקצוע אמין

אז אתם רוצים להתקין טלוויזיה בבית וצריכים לשם מתקין טלוויזיה. אחד הדברים החשובים ביותר הוא לבחור באיש מקצוע אמין. לעתים, כאשר אתם רוכשים טלוויזיה חדשה יציעו לכם התקנה הכלולה במחיר. במידה שאופן ההתקנה הפשוט ביותר יספיק לכם, ההצעה הזו תהיה טובה לכם. עם זאת, למרות שזה עלול לחסוך עלויות לא תמיד מדובר בהצעה משתלמת. הסיבה לכך היא שלא תמיד אתם מכירים את חברת ההתקנה ואתם לא יכולים להיות בטוחים שתקבלו מתקין טלוויזיה מקצועי, אמין ובעל ניסיון. קיימים מתקיני טלוויזיה רבים שעובדים באופן פרטי או תחת חברות גדולות. הבחירה באיש מקצוע אמין משתלמת הרבה יותר. כמו כן כדאי להכיר את האלטרנטיבות השונות הכוללות עיצובים, מחירים נוחים, התקנות לא רק על גבי הקיר ואחריות לתקופה ממושכת. 

כמו כן יש לקחת בחשבון שלא תמיד מדובר בהתקנה פשוטה. כיום קיימות אלטרנטיבות שונות המאפשרות לכם צורות הפעלה וצפייה שונות של הטלוויזיה, אפשרות להסיר את מסך הטלוויזיה בפשטות, לשנות את זווית הטלוויזיה ועוד מבלי לפגוע בקיר כמעט בכלל. 

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת מתקין טלוויזיה מקצועי, אמין ובעל ניסיון הוא גובה תליית הטלוויזיה. כאשר מתקינים את הטלוויזיה בגובה לא נכון יכולים לסבול מצפייה לא נוחה שאף גורמת לכאבים בצוואר או בעורף. אף אחד לא רוצה לסבול מכך, לכן, יש להתקין את הטלוויזיה בגובה המתאים לכך מה שמתקין טלוויזיה מקצועי ואמין יעשה. כמו כן חשוב מאוד שהתקנת מסך הטלוויזיה תתבצע בהתאם לגודל חלל החדר בו הטלוויזיה ממוקמת. 

מתקין טלוויזיה בצפון- מתקני תלייה

מתקני תליית טלוויזיות ניתנים לרכישה בחנויות ציוד לבית שונות. קיימים שני סוגי מתקני תלייה מרכזיים לטלוויזיות. לכן, לפני שאתם בוחרים מתקן תלייה הבינו את ההבדלים בין שני הסוגים השונים ולאיזו מטרה כל מתקן טלוויזיה מתאים. כמו כן יש להתאים את מתקן הטלוויזיה שאתם קונים לטלוויזיה שלכם, שכן קיימים מתקני תלייה בגדלים שונים ולמשקלים שונים. שני סוגי מתקני תלייה לטלוויזיה- 

  • מתקן זרוע

בעבר, כאשר הטלוויזיות היו כבדות, מתקן זרוע היה מתקן התלייה הנפוץ ביותר. אך גם כיום נעשה שימוש רב במתקן זרוע. מתקן זה מאפשר להזיז את זווית הטלוויזיה בקלות. מתקן זרוע מתאים לתלייה על גבי קיר בטון או קיר בלוקים ולא ניתן לתלות אותו על קיר גבס

כיום ניתן לבחור בזרועות חשמליות או ידניות. מגוון הזרועות בשוק הוא רחב מאוד ויש לבחור את הזרוע המתאימה למסך הטלוויזיה שלנו. לדוגמא, קיימות זרועות חשמליות המתאימות לגודל מסך 60 אינץ' אך לא יתאימו לגודל מסך 100 אינץ'. מלבד לגודל המסך יש לקחת בחשבון גם את משקל מסך הטלוויזיה והאם הוא מתאים לזרוע. זרועות חשמליות מתאימות יותר למסכי טלוויזיה חדשים, שכן הם דקים וקלים לנשיאה. ההמלצה שלנו היא לקחת מקדם ביטחון של כ-10 ק"ג. כלומר, עבור טלוויזיה של 10 ק"ג בחרו בזרוע שיכולה לשאת 20 ק"ג. 

אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת הזרוע הוא סוג הזרוע. קיימות זרועות המכונות מעליות. על ידי זרועות אלה הטלוויזיה יוצאת מהקיר וכאשר אינה בשימוש הקיר סוגר עליה ומשתלב בעיצוב התקרה או הקיר. כך ניתן לקבל עיצוב יוקרתי. בנוסף, יש זרועות המתאימות לתקרה, לרצפה או לקיר כך שתוכלו לבחור בזרוע המתאימה לכם. כמו כן ניתן לבחור בין זרועות ידניות או חשמליות. 

  • מתקן צמוד קיר

מתקן צמוד קיר הוא מתקן התלייה הנפוץ ביותר. מתקן צמוד קיר מתאים לתליית טלוויזיה הן על קיר בטון, הן על קיר בלוקים והן על קיר גבס. מתקן צמוד קיר מאפשר לתלות את הטלוויזיה על גבי הקיר באופן צמוד כך שלא יראו את מתקן התלייה כלל. יש לקחת בחשבון כי עם מתקן צמוד קיר לא ניתן לשנות את זווית הטלוויזיה. 

גם במתקן צמוד קיר יש להתאים את סוג הטלוויזיה לסוג המתקן על ידי פרמטרים כמו גודל מסך הטלוויזיה והמשקל שמתקן התלייה יכול לשאת כך שיתאים למשקל הטלוויזיה. 

 

מתקין טלוויזיה בצפון- גובה התלייה

הטלוויזיה היא חלק בלתי נפרד מרוב הבתים של העולם המודרני והיא משמשת אותנו שעות רבות, לכן חשוב מאוד שנוכל לעשות זאת בכיף, בלי מאמץ ובלי כאבי צוואר. אחד האלמנטים החשובים ביותר בהתקנת טלוויזיה הוא גובה תליית הטלוויזיה. אלמנט זה חשוב לחוויית הצפייה שלכם. במידה שתתקינו את הטלוויזיה גבוה מידי חוויית הצפייה עלולה להיות פחות טוב באופן משמעותי. 

אז כיצד נבחר את גובה תליית הטלוויזיה?

על מנת לבחור את גובה התקנת הטלוויזיה מתקין טלוויזיה מקצועי בעל ניסיון יחלק את הטלוויזיה ל-3 חלקים לרוחבה (בדמיון כמובן, אין לכם מה לדאוג). לאחר מכן, מתקין טלוויזיה יבקש מכם לשבת במקום בו אתם רוצים לצפות בטלוויזיה- ספה עבור טלוויזיה המותקנת בסלון, מיטה עבור טלוויזיה המותקנת בחדר השינה, פינת הישיבה עבור טלוויזיה הממוקמת בגינה וכך הלאה. המיקום האידיאלי של גובה הטלוויזיה הוא המיקום בו העיניים שלכם יגיעו לקצה העליון של השליש התחתון או לכיוון פס האמצע של הטלוויזיה. 

  • גובה התלייה המומלץ בישיבה על ספה סטנדרטית הוא בין 80 ל-90 ס"מ מעל הרצפה.
  • גובה התלייה המומלץ בשכיבה על מיטה הוא בין 120 ל-140 ס"מ מעל הרצפה. 

מתקין טלוויזיה צפון- טיפים לתלייה

כפי שהבנו עד עתה, קיימים סוגים שונים של מתקני תלייה לטלוויזיה המשמשים למטרות שונות. כמו כן יש לתלות את הטלוויזיה בגובה המתאים לפי המקום בו היא תותקן. ריכזנו לכם מספר טיפים נוספים שיש לקחת בחשבון בתליית טלוויזיה בבית- 

  • קדיחה- במידה שיש צורך בקדיחת חור בקיר על מנת לבצע התקנת טלוויזיה על הקיר חשוב מאוד לוודא שאתם קודחים במקום טוב. לאורך הקיר יש חוטי חשמל או הארקה ולכן חשוב מאוד לא לקדוח במקום בו חוטי החשמל עוברים. לשם כך יש לקחת בחשבון כי חוטי החשמל נמצאים בדרך כלל בקו אופקי לשקע ובקו התחתון מאמצע השקע. כלומר חוטי החשמל יהיו פחות או יותר בצורת T. לכן, לפני הקדיחה סמנו היכן אסור לכם לקדוח על מנת שלא ייגרם נזק מיותר. 
  • פלס- לפני התקנת טלוויזיה על הקיר באופן סופי, חשוב מאוד לוודא שהטלוויזיה ישרה ושמתקן התלייה ישר. במידה שההתקנה תתבצע ללא פלס אתם יכולים לגלות בסופו של דבר שהטלוויזיה עקומה. מאחר שאף אחד לא רוצה לצפות בטלוויזיה עקומה חשוב מאוד להשתמש בפלס לווידוא הקו הישר. 
  • מיקום הסימונים- לפני שמבצעים התקנת טלוויזיה על הקיר יש למדוד ולסמן בדיוק היכן למקם את הטלוויזיה ואת מתקן התלייה. לכן, לפני שאתם ממהרים להתקין את מתקן התלייה סמנו את המיקומים הנכונים. חשוב מאוד לסמן את הברגים של מתקן התלייה ולא את הטלוויזיה עצמה. 
  • סוג הקיר- כפי שציינו קודם קיימים מתקני תלייה המתאימים לסוגי קיר שונים. כך גם לגבי ההתקנה. חשוב מאוד לוודא איזה סוג קיר יש לכם וכיצד יש לקדוח בו, האם הוא מצריך דיבלים ואם כן אילו דיבלים. 

 

מתקין טלוויזיה צפון- התקנה בממד

הממד הוא אחד החללים השימושיים בבתים רבים בארץ שלנו. מהסיבה הזו אנשים רבים בוחרים להתקין טלוויזיה בממד, על מנת לשדרג את זמן השהייה בו. 

לכל חלל בבית יש חוקי התקנה שונים, כאשר יש להתחשב באלמנטים כמו סוג הבנייה, סוג הקירות (כפי שהבנו קירות גבס שונים מקירות בטון) ועוד. לכן, במידה שמעוניינים לבצע התקנה בממד חשוב מאוד לעשות זאת על ידי ברגים מתאימים, מתקני תלייה מתאימים וכלים מתאימים. 

בממד ניתן לבחור בין מתקן תלייה עומד (סטנד), מתקן תלייה על קיר, זרוע חשמלית ומעלית. כמו בהתקנה רגילה יש לקחת בחשבון מה המשקל שהמתקן יכול לשאת ומה גודל המסך המתאים למתקן. 

 

מתקין טלוויזיה צפון- התקנה עצמאית

אנשים רבים מחליטים להתקין את הטלוויזיה בכוחות עצמם ולא להיעזר במתקין טלוויזיה. כאשר שוקלים התקנה עצמאית יש לקחת בחשבון מספר אלמנטים. קודם כל התקנת טלוויזיה על גבי קיר היא לא תמיד פשוטה. לא סתם בבתים רבות נראה טלוויזיה המונחות על גבי המזנון. אך מאחר שכל חלל בחדר שלנו הוא קריטי, על מנת להצליח לחסוך במקום מומלץ להתקין את הטלוויזיה על גבי הקיר. אם אינכם בטוחים איך לעשות זאת לבד, היעזרו במתקין מקצועי על מנת שלא תגרמו נזק לקיר או לטלוויזיה. 

כמו כן חשוב מאוד לבדוק האם האחריות על הטלוויזיה תקפה גם במקרה של התקנה עצמאית. לעתים כאשר מבצעים התקנה רשלנית וההתקנה התבצעה על ידי מתקין, תהיה אחריות. לעומת זאת, במידה וההתקנה התבצעה באופן עצמאי פעמים רבות האחריות לא תהיה תקפה. לכן, לפני שאתם ממהרים לבצע התקנה עצמאית וודאו האם האחריות תהיה תקפה גם במצב של נזק. 

 

מתקין טלוויזיה צפון- על פי מה נקבע המחיר?מתקין טלוויזיה צפון- על פי מה נקבע המחיר?

בדרך כלל, המחירים עבור התקנת טלוויזיה על ידי מתקין ינועו סביב טווח מחירים ויושפעו מגורמים שונים כמו סוג הטלוויזיה, סוג מתקן התלייה ומורכבות העבודה. לעתים קיימים תנאי עבודה לא פשוטים שיכולים לייקר את עלות ההתקנה. לדוגמא, במידה שמדובר על התקנת טלוויזיה במקום לא נגיש כל כך לביצוע ההתקנה. 

גורם נוסף שישפיע על המחיר הסופי של התקנת הטלוויזיה תהיה מתקין הטלוויזיה עצמו. כפי שציינו קודם, חנויות שונות מציעות רכישת טלוויזיה כאשר המחיר כולל גם ההתקנה עצמה אך חשוב לשים לב מתי ההצעה משתלמת ומתי פחות. כפי שציינו קודם, אל תמהרו לבחור במחיר הזול ביותר אלא שימו דגש גם על מקצועיות המתקין. 

התקנת מסך טלוויזיה על גבי קיר בבית לא צריכה להיות הוצאה יקרה מידי. בדרך כלל המחירים עבור התקנת טלוויזיה ינועו סביב מאות שקלים בודדים, כמובן בהתאם לגורמים שציינו מקודם (ההתקנה, מתקן התלייה, הטלוויזיה והמתקין). 

יש לקחת בחשבון כי קיימות התקנות יקרות יותר כאשר בדרך כלל מדובר בהתקנות מסוג מעלית או התקנות זרוע חשמלית. 

בדרך כלל המחיר להתקנה בסיסית ינוע סביב 200 שקלים, דרך חברה חיצונית. חשוב מאוד לברר שמתקין הטלוויזיה בעל זמינות גבוהה ויכול לתת לכם מענה מהיר. כמו כן בחרו במתקין שנותן ייעוץ מקצועי לגבי מיקום הטלוויזיה בחלל החדר בצורה החכמה ביותר, בהתאם לגורמים שונים כמו גודל החדר, תאורה טבעית שיכולה להשפיע על חוויית הצפייה שלנו ועוד. 

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!