התקנת טלויזיה על קיר איטונג

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

התקנת טלויזיה על קיר איטונגרוצים לבצע התקנת טלויזיה על קיר איטונג? המאמר הבא הוא בשבילכם. במאמר הבא נסביר על קיר איטונג ונרחיב על הדגשים השונים שיש לקחת בחשבון עבור התקנת טלויזיה על קיר איטונג. 

 

התקנת טלויזיה על קיר איטונג- מהו קיר איטונג?

קיר איטונג הוא למעשה קיר בלוקים העשוי מבלוקים איטונג. בלוקים איטונג הם בלוקים קלים יותר מהבלוקים הרגילים באופן משמעותי. 

בזכות המשקל הקל של קיר איטונג, ניתן לבנות את הקיר מעל ריצוף קיים בלי להסיר מרצפות. בשיטה כזו בונים את קיר האיטונג על גבי מסילה מפח מגולוון. את המסילה הזו מייצרים במיוחד עבור בניית קיר איטונג. בזכות כך ניתן אפילו להזיז את הקיר למקום אחר במידה שמעוניינים בכך. המשקל הקל של בלוקים איטונג מהווה את היתרון המשמעותי בבחירה בקיר איטונג על פני קיר בלוקים רגיל.

כאשר בונים קיר איטונג משתמשים בבלוק איטונג בעובי 9 ס"מ ומחברים בין הבלוקים על ידי דבק אקרילי מיוחד. לבסוף מצפים את הקיר בשכבה של שליכט בעובי 2 מ"מ. המשקל הקל של בלוקים איטונג מהווה את היתרון המשמעותי בבחירה בקיר איטונג על פני קיר בלוקים רגיל.

התקנת טלויזיה על קיר איטונג- אפשרויות תלייה

כאשר רוצים לבצע התקנת טלויזיה על קיר איטונג ניתן להשתמש בשני סוגים של מתקני תלייה- מתקן זרוע או מתקן צמוד קיר. 

  • מתקן צמוד קיר

מתקן צמוד קיר הוא מתקן התלייה הנפוץ ביותר. מתקן זה הוא מתקן המתאים לתליית טלוויזיה על קיר בלוקים כולל בלוקים איטונג, קיר בטון וקיר גבס. מתקן צמוד קיר מאפשר התקנה באופן צמוד לקיר כך שלא רואים את מתקן התליה ולא ניתן לשנות את זווית הטלוויזיה. 

במתקן צמוד קיר חשוב מאוד להתאים את סוג הטלוויזיה, את הגודל שלה ואת המשקל שלה למתקן עצמו. ההמלצה שלנו היא לקחת מקדם ביטחון של 10 ק"ג ממשקל הטלוויזיה (על טלויזיה של 10 ק"ג לקחת מתקן שמסוגל לשאת 20 ק"ג). 

  • מתקן זרוע

מתקן זרוע הוא מתקן תליה המאפשר תליה של טלוויזיות כבדות. בעבר הוא היה מתקן התליה העיקרי. מתקן זרוע הוא מתקן איתו ניתן להזיז את זווית הטלוויזיה כאשר רוצים. מתקן זרוע מתאים לתליית טלוויזיות על קיר בלוקים, כולל איטונג, או קיר בטון. מתקן זה לא מתאים לתלייה על קיר גבס. 

מגוון הזרועות הקיימות בשוק הוא רחב ומגוון מאוד וניתן לבחור בין זרועות חשמליות או ידניות. כמו כן קיימות זרועות המתאימות לתקרה, לרצפה או לקיר. 

יש לשים לב שבוחרים במתקן שמתאים לגודל הטלוויזיה שלנו. כמו כן יש לקחת בחשבון גם את משקל הטלוויזיה. זרועות חשמליות מתאימות למסכים חדשים, דקים וקלים. 

 

התקנת טלויזיה על קיר איטונג- גובה התלייה

גובה התליה הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר כאשר מתקינים טלויזיה על קיר. גובה הטלויזיה ייקבע האם נצפה בטלויזיה בנוחות וללא מאמץ או שמא נסבול מכאבי צוואר. לכן, על מנת לשדרג את חוויית הצפייה ולא להתאמץ יש לקחת בחשבון את גובה התלייה המומלץ. עם זאת, אין גובה תליה אחיד עבור התקנת טלויזיה על קיר. 

גובה התקנת טלויזיה על קיר נקבע על פי גודל הטלויזיה והמקום בו אתם יושבים. על מנת לבחור את גובה התקנת הטלויזיה, יש לחלק את הטלויזיה ל-3 חלקים לרוחב בדמיון. לאחר מכן שבו במקום בו תתבצע הצפייה בטלויזיה, יכול להיות ספה, מיטה, כיסא וכדומה. הגובה האידיאלי להתקנת טלויזיה על קיר יהיה הגובה בו העיניים שלכם מגיעות לקצה העליון של השליש התחתון או לכיוון פס האמצע של הטלויזיה.

  • גובה התקנת טלויזיה על קיר עבור ישיבה על ספה סטנדרטית הוא בין 80 ל-90 ס"מ מעל הרצפה.
  • גובה התקנת טלויזיה על קיר עבור שכיבה על מיטה הוא בין 120 ל-140 ס"מ מעל הרצפה. 

 

התקנת טלויזיה על קיר איטונג- טיפים נוספים

  • קדיחה- התקנת טלויזיה על קיר מצריכה לקדוח חור בקיר. חשוב מאוד לוודא שאתם קודחים במקום טוב. לשם כך סמנו בעיפרון את הנקודות בהן יש לבצע את הקידוח ובצעו מדידה על ידי פלס. רק לאחר שאתם בטוחים במיקום שבחרתם תקדחו בקיר. חשוב מאוד להיות בטוחים שלא פוגעים בקווי חשמל או תקשורת במהלך הקידוח בקיר. שימו לב שאתם מחזיקים את המקדחה באופן יציב כאשר משקל גופכם מושען לעבר הקיר. חוטי החשמל נמצאים בדרך כלל בקו אופקי לשקע ובקו התחתון מאמצע השקע.
  • פלס- לפני ההתקנה הסופית וודאו כי מתקן התליה ישר וכי הטלויזיה מונחת עליו בצורה ישרה. לשם כך השתמשו בפלס לווידוא הקו הישר. 
  • סוג הקיר- התקנה על קיר בלוקים מצריכה שימוש בברגים מיוחדים שנקראים ברגי ג'מבו. ברגים אלה ניתנים לרכישה בכל חנות טמבור שכונתית. 

התקנת טלויזיה על קיר איטונג- מחיר

המחיר של התקנת טלויזיה על קיר איטונג הוא לא חד משמעי והוא מושפע ממספר גורמים שונים.

לגודל הטלויזיה תהיה השפעה על המחיר. עבור טלויזיות גדולות בגודל של 70-75 אינץ' המחיר יהיה יקר יותר. גם סוג מתקן התליה יכול להשפיע על המחיר של ההתקנה. התקנת מתקן צמוד קיר היא פשוטה יותר ממתקן זרוע ולכן תהיה זולה יותר. 

כמו כן יש להבין היכן אתם בוחרים להתקין את הטלויזיה, על הקיר? על התקרה? בתוך נישת גבס? לכל אחד מהסוגים יהיה מחיר אחר. 

לכן קשה לענות באופן חד משמעי כמה יעלה להתקין טלויזיה בתל אביב. עם זאת ריכזנו לכם טווח מחירים ממוצע- 

  • התקנת טלויזיה על קיר איטונג תנוע בין 250 ל-400 שקלים. 
  • התקנת טלויזיה על מתקן זרוע תנוע סביב 350 שקלים. 
  • התקנת טלויזיה על מתקן צמוד קיר תנוע סביב 200 שקלים. 
רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!