התקנת טלויזיה במרפסת

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

הטלויזיה הפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. כיום לא מתקינים טלויזיה רק בסלון אלא במגוון חדרים בבית כמו חדר השינה, הממד ואף המרפסת. התקנת טלויזיה במרפסת מצריכה לקחת בחשבון מספר אלמנטים שונים. על כך נרחיב במאמר הבא. התקנת טלויזיה במרפסת

 

המיקום של התקנת טלויזיה במרפסת

אחד האלמנטים החשובים שיש לקחת בחשבון עבור התקנת טלויזיה במרפסת הוא המיקום שלה. לשם כך יש לחשוב מה הגודל של המרפסת, מה הגודל של הטלויזיה, האם אתם רוצים להתקין את הטלויזיה על הקיר? להעמיד אותה על סטנד מהרצפה? להניח על מזנון?

כמו כן חשוב מאוד לקחת בחשבון את המקום בו אתם גרים. האם אתם מתגוררים באקלים לח? אם כן חשוב שלטלויזיה יהיה אוורור ושיהיה עליה חומר איטום נגד לחות על מנת שהיא תישמר במצב טוב. קחו בחשבון גם אופנים שונים בהם מזג האוויר עלול להשפיע על הטלויזיה, לדוגמא גשם חזק או שמש חזקה שעלולים להרוס כל אחד בתחומם. 

הגובה של התקנת טלויזיה במרפסת

גובה התליה הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר כאשר מתקינים טלויזיה בכלל וכך גם בהתקנת טלויזיה במרפסת. גובה הטלויזיה ייקבע האם נצפה בטלויזיה בנוחות וללא מאמץ או שמא נסבול מכאבי צוואר. לכן, על מנת לשדרג את חוויית הצפייה ולא להתאמץ יש לקחת בחשבון את גובה התלייה המומלץ. עם זאת, אין גובה תליה אחיד עבור התקנת טלויזיה. 

גובה התקנת טלויזיה נקבע על פי גודל הטלויזיה והמקום בו אתם יושבים. על מנת לבחור את גובה התקנת הטלויזיה, יש לחלק את הטלויזיה ל-3 חלקים לרוחב בדמיון. לאחר מכן שבו במקום בו תתבצע הצפייה בטלויזיה, יכול להיות ספה, מיטה, כיסא וכדומה. הגובה האידיאלי להתקנת טלויזיה על קיר יהיה הגובה בו העיניים שלכם מגיעות לקצה העליון של השליש התחתון או לכיוון פס האמצע של הטלויזיה.

  • גובה התקנת טלויזיה לישיבה על ספה סטנדרטית הוא בין 80 ל-90 ס"מ מעל הרצפה.
  • גובה התקנת טלויזיה לשכיבה על מיטה הוא בין 120 ל-140 ס"מ מעל הרצפה. 

 

חיפוי עבור התקנת טלויזיה במרפסת

במידה שאתם מעוניינים להתקין טלויזיה במרפסת חשוב מאוד להתקין גם חיפוי או פרגולה מעליה. כפי שציינו קודם, תנאי מזג האוויר משתנים ועלולים להשפיע על הטלויזיה בין אם מדובר בשמש חזקה, גשם חזק, רוחות שכוללות אבק ולכלוך ולחות. מטרת החיפוי או הפרגולה שתתקינו מעל הטלויזיה היא לשמור ולהגן על הטלויזיה. לכן, על מנת שהטלויזיה תישמר לאורך זמן רב במצב טוב, מומלץ להתקין מעליה הגנה בצורת חיפוי או פרגולה. חיפוי או פרגולה יכולים להיות עשויים ממגוון חומרים כמו עץ, מתכת, PVC ועוד.

 

מתקני תליה עבור התקנת טלויזיה במרפסת

קיימים סוגים שונים של מתקני תליה. על מנת לבצע התקנה נכונה חשוב להבדיל בין מתקני התלייה השונים ובהתאמתם לסוגי טלוויזיות, לגודל שלהם, למשקל שלהם ולמטרת התליה. חשוב להבין את ההבדלים בין מתקני התלייה השונים על מנת לבחור במתקן המתאים ביותר. 

חשוב מאוד לשים לב, למשקל הטלויזיה. ההמלצה שלנו היא לקחת מקדם ביטחון של 10 ק"ג ממשקל הטלויזיה (על טלויזיה של 10 ק"ג לקחת מתקן שמסוגל לשאת 20 ק"ג).

  • מתקן צמוד קיר

מתקן צמוד קיר הוא מתקן המתאים להתקנת טלויזיה על קיר בטון, קיר בלוקים וקיר גבס. מתקן זה נחשב למתקן הנפוץ ביותר. מתקן צמוד קיר מאפשר התקנה באופן צמוד לקיר כך שלא רואים את מתקן התליה ולא ניתן לשנות את זווית הטלויזיה. 

  • מתקן זרוע

מתקן זרוע הוא מתקן שמתאים להתקנת טלויזיה על קיר בטון וקיר בלוקים. מתקן זה מאפשר לשנות את זווית הטלויזיה. קיימים מגוון מתקני זרוע בשור וניתן לבחור בין מתקן זרוע חשמלי למתקן זרוע ידני. 

  • מתקן מעלית

מתקן מעלית הוא מתקן שיכול להשתלב עם כל קיר ואף עם התקרה או הרצפה של הבית. מתקן מעלית הוא מתקן בו מלבישים את מסך הטלויזיה בתוך מעלית שתוכננה מראש בעיצוב הבית. כאשר מעוניינים לצפות בטלויזיה ניתן לפתוח את המעלית. הפעלת המעלית מתבצעת על ידי שלט ייעודי. מתקן מעלית הוא מתקן אסתטי ועיצוב שיכול להשתלב עם עיצוב הקיר, התקרה או הרצפה. כמו כן, מתקן זה מאפשר לשנות את גובה הטלויזיה בהתאם לנוחיות שלכם. 

  • סטנד

סטנד הוא מתקן תליה עומד. הסטנד עובד למעשה כמו חצובה אשר עליה מניחים את הטלויזיה. מדובר במתקן תליה פשוט שניתן להציב בכל מקום בבית. 

דגשים נוספים להתקנת טלויזיה במרפסת

התקנת טלויזיה במרפסת מצריכה לקחת בחשבון מספר אלמנטים שונים. ריכזנו לכם דגשים נוספים על מנת לבצע התקנה טובה ונכונה שתספק לכם חוויית צפייה כיפית ונוחה. 

  • קדיחה- התקנת טלויזיה על קיר מצריכה לקדוח חור בקיר. חשוב מאוד לוודא שאתם קודחים במקום טוב. לשם כך סמנו בעיפרון את הנקודות בהן יש לבצע את הקידוח ובצעו מדידה על ידי פלס. רק לאחר שאתם בטוחים במיקום שבחרתם תקדחו בקיר. חשוב מאוד להיות בטוחים שלא פוגעים בקווי חשמל או תקשורת במהלך הקידוח בקיר. שימו לב שאתם מחזיקים את המקדחה באופן יציב כאשר משקל גופכם מושען לעבר הקיר. חוטי החשמל נמצאים בדרך כלל בקו אופקי לשקע ובקו התחתון מאמצע השקע.
  • פלס- לפני ההתקנה הסופית וודאו כי מתקן התליה ישר וכי הטלויזיה מונחת עליו בצורה ישרה. לשם כך השתמשו בפלס לווידוא הקו הישר. 
  • סוג הקיר- האם ההתקנה תתבצע על קיר גבס? קיר בטון? קיר בלוקים? לכל סוג קיר כזה יכולה להיות השפעה על צורת ההתקנה ועל מתקן התלייה שייבחר. לכן, חשוב מאוד לוודא איזה קיר יש לכם והאם הוא מצריך דיבלים, על מנת לבצע את ההתקנה בצורה נכונה ובטוחה. 
רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!