התקנת טלויזיה בממד

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

התקנת טלויזיה בממדממד הוא אחד המקומות החשובים ביותר בבית. חשוב שהממד יהיה מסודר בצורה כזאת שיהיה לנו נעים לשהות בו במקרה הצורך. אחד הדברים שיכולים לשפר את השהות בממד הוא התקנת טלויזיה בממד. למה כדאי לבצע התקנת טלויזיה בממד? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מה מאפיין התקנת בממד?

לחללים השונים בבית יש חוקי התקנה שונים אשר מתאימים להם. התקנת טלויזיה בממד היא לא זהה להתקנת טלויזיה בחללים אחרים בבית כמו הסלון או חדר השינה. 

הממד הוא מבנה שבנוי מבטון וצריך להגן עלינו בשעות הצורך. לכן, מלבד לעובדה שצריך לדעת כיצד להתקין טלויזיה על קיר בטון, צריך לדעת כיצד לעשות זאת בלי לפגוע בקירות ובלי לפגוע בתפקוד הממד. 

התקנת טלויזיה מצריכה קודם כל להחליט היכן תתבצע ההתקנה ובאיזה מתקן תליה נשתמש. בחירת מתקן התליה תהיה תלויה גם בגודל המסך והמשקל שלו.

התקנת טלויזיה מאופיינת בעיקר בכלים מסוימים, עובי הברגים בהם ישתמש המתקין ומתקני התליה.

למה כדאי לבצע התקנת בממד?

לצערנו, המציאות הביטחונית בישראל מצריכה לתחזק את הממד ולהפוך את השהייה בו לנוחה ונעימה. עיצוב הממד צריך להתבצע כך שהממד יהיה נעים וישרת אותנו באופן הטוב ביותר כאשר נצטרך אותו. הטלויזיה, היא מכשיר שהפך לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. התקנת טלויזיה בממד יכולה לשפר את השהייה בו ולהפוך אותה לנעימה יותר. התקנת טלויזיה בממד יכולה להוסיף שני אלמנטים משמעותיים לשהייה בממד- 

  • הרגעה- יכולה לספק מקור הרגעה. הטלויזיה מאפשרת להסיח את הדעת מהלחץ של האזעקות. אלמנט זה חשוב במיוחד אם יש ילדים קטנים שעלולים לחוות את המצב בצורה מלחיצה במיוחד. 
  • מקור מידע-  יכולה לספק גם מקור מידע. הממד הוא מקור סגור ולא תמיד הקליטה בו טובה. כאשר מתקינים טלויזיה בממד, ניתן לצפות בה במהלך השהות, לראות חדשות ולקבל עדכונים בנוגע למצב בחוץ. 

 

מתקני תליה להתקנת טלויזיה בממד

בדרך כלל, הממד הוא חלל קטן יחסית ולכן תתאים לו טלויזיה קטנה יחסית. ריכזנו לכם מספר מתקני תליה שיכולים להתאים להתקנת טלויזיה בממד- 

  • מתקן צמוד קיר

מתקן צמוד קיר הוא מתקן המתאים להתקנת טלויזיה על קיר בטון, קיר בלוקים וקיר גבס. מתקן זה נחשב למתקן הנפוץ ביותר. מתקן צמוד קיר מאפשר התקנה באופן צמוד לקיר כך שלא רואים את מתקן התליה ולא ניתן לשנות את זווית הטלויזיה. 

  • מתקן זרוע

מתקן זרוע הוא מתקן שמתאים להתקנת טלויזיה על קיר בטון וקיר בלוקים. מתקן זה מאפשר לשנות את זווית הטלויזיה. קיימים מגוון מתקני זרוע בשור וניתן לבחור בין מתקן זרוע חשמלי למתקן זרוע ידני. 

  • מתקן מעלית

מתקן מעלית הוא מתקן שיכול להשתלב עם כל קיר ואף עם התקרה או הרצפה של הבית. מתקן מעלית הוא מתקן בו מלבישים את מסך הטלויזיה בתוך מעלית שתוכננה מראש בעיצוב הבית. כאשר מעוניינים לצפות בטלויזיה ניתן לפתוח את המעלית. הפעלת המעלית מתבצעת על ידי שלט ייעודי. מתקן מעלית הוא מתקן אסתטי ועיצוב שיכול להשתלב עם עיצוב הקיר, התקרה או הרצפה. כמו כן, מתקן זה מאפשר לשנות את גובה הטלויזיה בהתאם לנוחיות שלכם. 

  • סטנד

סטנד הוא מתקן תליה עומד. הסטנד עובד למעשה כמו חצובה אשר עליה מניחים את הטלויזיה. מדובר במתקן תליה פשוט שניתן להציב בכל מקום בבית. 

 

מה הגובה המומלץ להתקנת טלויזיה בממד?

גובה התקנת טלויזיה נקבע על פי גודל הטלויזיה והמקום בו אתם יושבים. על מנת לבחור את גובה התקנת הטלויזיה, יש לחלק את הטלויזיה ל-3 חלקים לרוחב בדמיון. לאחר מכן שבו במקום בו תתבצע הצפייה בטלויזיה, יכול להיות ספה, מיטה, כיסא וכדומה. הגובה האידיאלי להתקנת טלויזיה בממד יהיה הגובה בו העיניים שלכם מגיעות לקצה העליון של השליש התחתון או לכיוון פס האמצע של הטלויזיה. 

 

האם מותר לקדוח בממד להתקנת טלויזיה בממד?

התשובה היא כן. מותר לקדוח בקירות הממד בשביל להתקין טלויזיה, להתקין מזגן או לתלות תמונות. על מנת שהקדיחה תתבצע כהלכה יש להשתמש במקדחה חשמלית עם אופציה של מצב פטישון ולהרכיב מקדח בטון בקוטר מתאים. 

על מנת לאפשר קידוח בקיר בטון חזק כמו הקיר של הממד, יש לכוון את המקדחה על מצב פטישון. חשוב לחבר למקדחה מקדח בטון מתאים. מדובר במקדח שכולל ראש מחודד שיוכל ליצור חור במשטח הבטון החזק. שימו לב שקוטר המקדח זהה לקוטר הדיבל. 

לאחר שיש בידכם את הרכיבים הנדרשים ניתן להתחיל בקדיחה. לשם כך סמנו בעיפרון את הנקודות בהן יש לבצע את הקידוח ובצעו מדידה על ידי פלס. רק לאחר שאתם בטוחים במיקום שבחרתם תקדחו בקיר. חשוב מאוד להיות בטוחים שלא פוגעים בקווי חשמל או תקשורת במהלך הקידוח בקיר. 

שימו לב שאתם מחזיקים את המקדחה באופן יציב כאשר משקל גופכם מושען לעבר הקיר. לאחר הקידוח יש להכניס את הדיבלים, אליהם את הברגים ואז לחבר את מתקן התליה. 

התקנת טלויזיה בממד על ידי איש מקצוע

ההמלצה שלנו בנוגע להתקנת טלויזיה בממד היא לעשות זאת על ידי איש מקצוע. התקנת טלויזיה בממד יכולה להיות התקנה לא פשוטה ואתם לא רוצים לפגוע בטיב יכולת ההגנה של הממד שלכם. 

התקנת טלויזיה מצריכה מהמתקין לקחת בחשבון מספר אלמנטים שונים כמו קידוח בקיר, גובה התקנת הטלויזיה, גודל חלל החדר, קווי חשמל וקווי תקשורת שעוברים בקיר ועוד. לכן, מומלץ לבחור במתקין טלויזיה מקצועי ואמין שיבצע זאת בצורה נכונה. הבחירה באיש מקצוע תשתלם ותבטיח התקנה בטוחה ונכונה. 

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!