התקנת טלוויזיה על קיר גבס

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

התקנת טלוויזיה על קיר גבסהתקנה ותליית טלוויזיה על קיר גבס אינה קלה כפי שהיא נראית והמדריך הבא יעזור לכם להבין את התהליך. עם זאת, אנחנו חייבים לציין שאם אין לכם שום ידע וניסיון, יהיה חשוב לקבל סיוע מקצועי מהנדימן, חשמלאי או מתקין טלוויזיות. מפורט ככל שיהיה, המדריך הבא אינו מהווה חלופה לסיוע מקצועי של איש מקצוע. 

כשמדברים על התקנת טלוויזיה על קיר גבס, עם כל טכניקות ההתקנה והכלים השונים הזמינים, קל להתבלבל לגבי מה לעשות. קודם כל, חשוב לדעת שהתקנה ותליית טלוויזיה על קיר גבס היא משימה לא פשוטה. זה דורש הרבה תכנון והכנה. בניגוד לקירות בטון, קירות גבס לא תמיד יכולים לשאת עליהם משקל רב. אז אם הטלוויזיה שלכם כבדה, תחשבו פעמיים אם לתלות אותה על קיר גבס או בטון. 

כדאי לשאול את עצמכם את השאלות הבאות: 

– איזה גודל טלוויזיה כדאי לי לקנות?

– איזה סוג מתקן אני צריך?

– איך אני מתקין את התושבת?

– כיצד עלי להתקין את הטלוויזיה על קיר גבס?

– אילו כלים אני צריך לעבודה?

– כמה זמן לוקח לתלות טלוויזיה על קיר גבס?

– כמה עולה התקנת טלוויזיה על קיר גבס? 

הצעד הראשון בתליית טלוויזיה הוא לברר מה גודל הטלוויזיה שלכם, ואז למצוא מתקני התלייה המתאימים לטלוויזיה שלכם. תצטרכו גם למצוא ברגים התואמים לתושבת של הטלוויזיה, כאשר בדרך כלל הזרוע או התושבת מגיעות עם ברגים ייעודיים שלהן. 

קראו עוד: תליית טלוויזיה על קיר גבס

מה הסיכונים בתליית טלוויזיה על קיר גבס? 

כמו שכבר כנראה הבנו, תליית טלוויזיה על קיר גבס היא לא קלה כמו שזה נראה. ישנם סיכונים רבים הנלווים לתהליך זה, כולל הסיכון של התרסקות הטלוויזיה על הקרקע וגרימת פציעה. ניתן להפחית את הסיכון של התרסקות טלוויזיה על הקרקע ולגרום לפציעה באמצעות תושבת ייעודית לקירות גבס. זה שיקול חשוב בבחירת הדרך לתלות את הטלוויזיה שלכם. 

הסיכונים של תליית טלוויזיה על קיר גבס כוללים: להרוס את הטלוויזיה שלכם ע"י הפלתה לקרקע, פגיעה בקיר הגבס שלכם, פגיעה בעצמכם, פגיעה בחיווט החשמלי ועוד. על מנת לתלות טלוויזיה על קיר גבס, קודם כל, חשוב לדעת איזה קיר גבס יש אצלכם בבית. בשורה התחתונה, הסיכון הגדול ביותר הוא שהטלוויזיה עלולה ליפול ולגרום נזק למישהו. זה יכול לקרות כאשר תושבת הזרוע אינה מהודקת היטב, או אם היא לא מותקנת כראוי בקיר.

מה היתרונות של תליית טלוויזיה על קיר גבס? 

ישנם יתרונות רבים של תליית טלוויזיה על קיר גבס. לדוגמה, אתם יכולים להתקין את הטלוויזיה שלכם על קיר שאינו בהכרח ישר, ואפשר גם להסתיר את החוטים והכבלים שעוברים על הרצפה. תליית טלוויזיה על קיר גבס גם זולה יותר מבניית ארון חדש וייעודי עבור טלוויזיה, או התקנת הטלוויזיה בארון קיים.

אחד היתרונות של תליית הטלוויזיה שלכם על קיר גבס הוא, שאתם יכולים להרכיב את הרמקולים שלכם על הקיר ולהיפטר מחוטים המבלבלים על הרצפה. אתם יכולים גם להרכיב את האלקטרוניקה וציוד אחר שלכם צמוד לקיר לגישה קלה וארגון נוח. והיתרון העיקרי של תליית טלוויזיה על קיר גבס הוא שהיא אינה מפריעה לשאר העיצוב של הבית. זה נראה כמו חלק מהקיר ומשתלב היטב עם פריטי עיצוב אחרים. אם אתם מחפשים דרך לגרום לבית שלכם להיראות טוב יותר, אז כדאי לשקול לתלות טלוויזיה על קיר גבס.

מדוע קיר גבס חלש יותר מקיר בטון?

קיר גבס הוא שכבה דקה של חומר קל, שמוצמדת בין שתי יריעות גבס. שכבת הנייר עשויה בדרך כלל מחומרים ממוחזרים כמו עיתון, כאשר קיר זה יכול להינזק בקלות על ידי פטיש או מברג או אפילו מכה עם היד.

קירות גבס מותקנים בדרך כלל בבתים, דירות ועסקים, בעוד שקירות בטון משמשים לעתים קרובות יותר במסגרות תעשייתיות כמו מפעלים, מחסנים ותחנות כוח. כמו כן, גבס לעולם לא יכול להוות כקיר תומך, אלא רק בטון. קיר גבס הוא חומר בנייה המשמש בבניינים כדי לספק בידוד ובידוד אקוסטי. הוא מורכב מיריעות גבס, תאית וחומרים אחרים. מטבע הדברים, תליית טלוויזיה על קיר גבס צריכה להיעשות בעדינות, במקצועיות ועם הכלים הנכונים. 

אנשי המקצוע שיכולים לסייע בהתקנת טלוויזיה על קיר גבס

אנשי מקצוע שיכולים לעזור לכם בהתקנת טלוויזיה על קיר גבס הם החשמלאים, האינסטלטורים והנגרים, כמו גם הנדימנים ומתקיני טלוויזיות מקצועיים. בעוד שאפשר לנסות לעשות זאת בעצמכם, חשוב במקביל לזכור שההתקנה אינה דומה להתקנה על קירות בטון. 

אתם תצטרכו ברגים מיוחדים לגבס, דיבלים לגבס, זרוע טלוויזיה שיכולה לשאת את משקל הטלוויזיה, מקדחה מתאימה לגבס ועוד. ככל שתדייקו את בחירת אנשי המקצוע שבהם תסתייעו, ככה תוכלו לקבל שירות מופתי בעת התקנת המכשיר החדש שלכם. 

טיפים לאיתור מתקיני טלוויזיה מקצועיים טיפים לאיתור מתקיני טלוויזיה מקצועיים 

בסופו של דבר, התקנת טלוויזיה היא שירות שנדרש בבתים ברחבי הארץ. עם זאת, תהליך מציאת מתקין טלוויזיה מקצועי יכול להיות קשה ולאורך זמן. באינטרנט תוכלו למצוא לא מעט טיפים לאיתור מתקיני טלוויזיה מקצועיים באזורכם. האינטרנט מספק מידע על איך למצוא אותם, מה הם עושים וכיצד הם פועלים, כמה הם גובים על שירותיהם וכל מה שבין לבין. 

יכול להיות קשה למצוא את מתקיני הטלוויזיה המקצועיים הטובים ביותר אם אינכם יודעים היכן לחפש. המקום הראשון להתחיל הוא על ידי בדיקת הביקורות של מתקינים באינטרנט. אתם יכולים גם לבקש המלצות מחברים ובני משפחה, או לחפש אותם בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק או אינסטגרם. אתם יכולים גם לחפש בין ספקים מקומיים באזור שלכם, אך ודאו שיש להם רישיונות וביטוח לפני שתעסיקו אותם. כמו כן, תוודאו שאתם מקבלים אחריות על עבודת ההתקנה שלהם.

אחרי יום שלם בו אנחנו נמצאים בעבודה, דואגים לילדים שלנו, לסידורים, מתמרנים בין כל מה שיש לנו לעשות, שכולם ישנים, רבים מאיתנו אוהבים לסיים את היום עם הרגליים על הספה והכורסא תוך צפייה או בהייה במסך הטלוויזיה. בדומה לתחומים אחרים, גם תחום המסכים כל הזמן פורץ דרך ולא מפסיק להשתנות. דגמים חדשים יוצאים לשוק כל הזמן וזה מחייב אותנו להיערך בהתאם. אם רכשתם טלוויזיה חדשה ויש לכם בבית קיר גבס, המדריך הבא נכתב בדיוק בשבילכם כדי שתבינו את כל מה שצריך לדעת על תהליך ההתקנה.   

מהם היתרונות של התקנת טלוויזיה על קיר גבס? 

במצב בו כל הטלוויזיות מיוצרות בדגמים דקים אבל איכותיים באופן משמעותי מבחינת איכות התמונה, התקנת טלוויזיה על קיר גבס הופכת להיות פופולרית יותר ויותר. התקנת הטלוויזיה על הקיר מסייעת בחיסכון במקום על ידי ביטול קונסולות בידור גדולות ומגושמות, תוך אפשרות למראה נקי, מסודר ומאורגן יותר, נטול חוטים או כבלים בטווח הראייה. היום ישראלים רבים מעדיפים את המראה המודרני, הנקי, האסתטי ובאמצעות התקנת המסך על גבי הקיר, ניתן להשיג את זה די בקלות.

רוב תושבות הטלוויזיה מיועדות לקירות גבס, מה שמאפשר לבעלי בתים לבצע את ההתקנה בעצמם בקלות, אבל באופן טבעי יש צורך בניטים ובברגים המתאימים. ברגים לקיר עם רכיבי עץ אנכיים שמרכיבים את המסגרת התומכת על הקיר. אם אתם לא בטוחים ביכולות ההנדימניותשלכם, בהחלט שווה להיעזר באיש מקצוע שיגיע לביתכם ויבצע את ההתקנה עבורכם

כדאי שלא יישאר חור בקיר וטלוויזיה מנופצת על הרצפה

קיר גבס הוא שביר יחסית, והוא שונה לגמרי מקיר בטון בתכונות שלו. לכן חשוב להתייעץ עם המומחים בתחום, שבקיאים באופן בו יש לתמוך במתקן ובטלוויזיה במהלך התקנת טלוויזיה על קיר גבס, עשוי להסתיים עם חור בקיר וטלוויזיה על הרצפה. הברגים המתאימים מספקים נקודת עיגון יציבה, ומאפשרים לוודא שהתושבת והטלוויזיה שלכם יישארו במקומם. באופן שבו הטלוויזיה מותקנת, יש השפעה על חווית הצפייה וגם שמירה על איכות הקיר לאורך השנים.

למרבה הצער, בהתאם למרחב המגורים ומבנה הבית, בחלק מהמקרים, לקיר המיועד להתקנת הטלוויזיה אין ניטים. החדשות הטובות הן שאתם עדיין יכולים להתקין את הטלוויזיה שלכם למרות הקירות החלולים, עם מתקין מקצועי שתולה את הטלוויזיה על הקיר שלכם כמו מסגרת תמונה

עוגנים

עוגנים הם השיטה הקלה ביותר לתלות כל פריט על הקירות ללא חתכים. רכיבים אלה מתפקדים באופנים שונים על מנת למנוע מהברגים להחליק מהחורים או לפגוע באופן אחר בקיר הגבס. עוגני חילוף או שימוש בברגים חלופיים נראים כמו ברגים רגילים אבל הם מתאימים במיוחד לתהליך התקנת טלוויזיה על קיר גבס

כאשר מניחים אותם בתוך הקיר, העברת העוגנים על ידי עיגון לחלק האחורי של קיר הגבס, מאפשרת את משיכת הבורג להצבה אחרת של כל סוג של כוח חיצוני, ללא השפעה, שכן הלחצן מאלץ את יריעת קיר הגבס להתנגד במקום ליצור חור פירורי. במילים אחרות. כשהתהליך מתבצע במקצועיות, אין פגיעה בקיר בהתקנת הברגים.

לוחות הרכבה

בשילוב עם עוגני קיר גבס בתהליך התקנת טלוויזיה על קיר גבס, מומלץ להשתמש בצלחת הרכבה או ברכיב שעשוי ממתכת או דיקט. לוחות הרכבה ממוקמים מאחורי הטלוויזיה ומוברגים לתוך הקיר באמצעות כל אחד מברגי העוגן שמעל. לאחר מכן ניתן להבריג את הבסיס של תושבת הקיר לטלוויזיה שלכם לתוך לוחית ההרכבה.

הרעיון עם לוחית הרכבה הוא שהיא מוסיפה עוד כמה נקודות עיגון תוך יצירת שטח פנים גדול יותר שמאפשר לשאת את משקל התושבת והטלוויזיה שלכם. בעלי בתים שמודאגים מהאסתטיקה, חותכים את לוח ההרכבה לגודל קטן יותר מגודל הטלוויזיה, כך שהצג מסתיר את הדיקט ואת המתכת

אם הליך זה אינו אפשרי, אתם תמיד יכולים לצבוע את לוח ההרכבה על מנת להסוות אותו או להוסיף רמה נוספת של תחכום עיצובי או להזמין מתקין מקצועי שיבצע התקנת טלוויזיה על קיר גבס באופן שישתלב עם עיצוב החדר.

עוד דברים שחשוב לדעת על התקנת טלוויזיה על קיר גבס

  • יש לוודא כי קיימת התאמה בין סוג המסך לבין תהליך ההתקנה וכי הקיר אכן מסוגל לשאת את העומס
  • במידה ואתם מתקינים מוצרים נוספים הקשורים לטלוויזיה כמו מערכת סאונד, רמקולים וכדומה, חשוב לראות שהכל מסתנכרן אחד עם השני
  • אם אתם משכירים את הדירה והנכס אינו בבעלותכם, עדיף ליידע ולבקש אישור מבעל הדירה

עלות התקנת טלוויזיה על קיר גבס

העלות לשירות של מתקין מקצועי שמבצע התקנת טלוויזיה על קיר גבס משתנה וברוב המקרים המחיר נע בין 200-260 ₪. העלות מבוססת על סוג התלייה הנדרש, והתאמה לסגנון עיצוב הפנים של הבית. ככל שההתקנה מורכבת יותר, כך המחיר עולה יותר.

ברוב המקרים, להתקנת טלוויזיה בנישה מיוחדת על קיר גבס, יש צורך בתוספת מחיר שנעה בין 50-100 ₪.

איך בוחרים מתקין טלוויזיה על קיר גבס?

בעיקרון, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להעלות הודעה בתיבת הווטצאפ השכונתית שלכם ולבקש המלצה על הנדימן מומלץ הפועל באזור המגורים שלכם. בוודאי תקבלו כמה שמות של מתקינים וכעת כל שנשאר לכם לעשות הוא לפנות אליהם ולבדוק את ההצעה המשתלמת ביותר. כמובן, חשוב לציין בפני המתקין כי מדובר בטלוויזיה מסוג כך וכך, להסביר לו שההתקנה היא בקיר גבס, לברר מחירים ורק אז להזמין אותו בשעות שהכי מתאימות לכם. כמובן שאם לא הצלחתם לאתר איש מקצוע, תוכלו לברר דרך רשת האינטרנט, להשוות בין 2-3 הנדימנים מומלצים ולקבל החלטה

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!