התקנת טלוויזיה על הקיר

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

התקנת טלוויזיה על הקיררוצים להתקין טלוויזיה על הקיר? לשם כך כדאי להכיר את סוגי מתקני התלייה השונים הקיימים בשוק. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון כי כאשר בצעים התקנת טלוויזיה על הקיר יש לעשות זאת בגובה המתאים, על מנת שחוויית הצפייה תהיה אידיאלית ושלא ייגרמו לנו כאבים בצוואר או בעורף. מה חשוב בהתקנת טלוויזיה על הקיר? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

התקנת טלוויזיה על הקיר- מתקני תלייה

אחד הדברים החשובים ביותר בהתקנת טלוויזיה על הקיר הוא להבדיל בין מתקני התלייה השונים. .מתקני תליית טלוויזיות ניתנים לרכישה בחנויות ציוד לבית שונות. קיימים שני סוגי מתקני תלייה מרכזיים לטלוויזיות. לפני שאתם בוחרים מתקן תלייה הבינו את ההבדלים בין שני הסוגים השונים ולאיזו מטרה כל מתקן טלוויזיה מתאים. כמו כן יש להתאים את מתקן הטלוויזיה שאתם קונים לטלוויזיה שלכם, שכן קיימים מתקני תלייה בגדלים שונים ולמשקלים שונים. שני סוגי מתקני תלייה לטלוויזיה- 

  • מתקן זרוע

בעבר, כאשר הטלוויזיות היו כבדות, מתקן זרוע היה מתקן התלייה הנפוץ ביותר. אך גם כיום נעשה שימוש רב במתקן זרוע. מתקן זה מאפשר להזיז את זווית הטלוויזיה בקלות. מתקן זרוע מתאים לתלייה על גבי קיר בטון או קיר בלוקים ולא ניתן לתלות אותו על קיר גבס. 

כיום ניתן לבחור בזרועות חשמליות או ידניות. מגוון הזרועות בשוק הוא רחב מאוד ויש לבחור את הזרוע המתאימה למסך הטלוויזיה שלנו. לדוגמא, קיימות זרועות חשמליות המתאימות לגודל מסך 60 אינץ' אך לא יתאימו לגודל מסך 100 אינץ'. מלבד לגודל המסך יש לקחת בחשבון גם את משקל מסך הטלוויזיה והאם הוא מתאים לזרוע. זרועות חשמליות מתאימות יותר למסכי טלוויזיה חדשים, שכן הם דקים וקלים לנשיאה. ההמלצה שלנו היא לקחת מקדם ביטחון של כ-10 ק"ג. כלומר, עבור טלוויזיה של 10 ק"ג בחרו בזרוע שיכולה לשאת 20 ק"ג. 

אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת הזרוע הוא סוג הזרוע. קיימות זרועות המכונות מעליות. על ידי זרועות אלה הטלוויזיה יוצאת מהקיר וכאשר אינה בשימוש הקיר סוגר עליה ומשתלב בעיצוב התקרה או הקיר. כך ניתן לקבל עיצוב יוקרתי. בנוסף, יש זרועות המתאימות לתקרה, לרצפה או לקיר כך שתוכלו לבחור בזרוע המתאימה לכם. כמו כן ניתן לבחור בין זרועות ידניות או חשמליות. 

  • מתקן צמוד קיר

מתקן צמוד קיר הוא מתקן התלייה הנפוץ ביותר. מתקן צמוד קיר מתאים לתליית טלוויזיה הן על קיר בטון, הן על קיר בלוקים והן על קיר גבס. מתקן צמוד קיר מאפשר לתלות את הטלוויזיה על גבי הקיר באופן צמוד כך שלא יראו את מתקן התלייה כלל. יש לקחת בחשבון כי עם מתקן צמוד קיר לא ניתן לשנות את זווית הטלוויזיה. 

גם במתקן צמוד קיר יש להתאים את סוג הטלוויזיה לסוג המתקן על ידי פרמטרים כמו גודל מסך הטלוויזיה והמשקל שמתקן התלייה יכול לשאת כך שיתאים למשקל הטלוויזיה. 

 

התקנת טלוויזיה על הקיר- גובה תליית הטלוויזיה

הטלוויזיה היא חלק בלתי נפרד מרוב הבתים של העולם המודרני והיא משמשת אותנו שעות רבות, לכן חשוב מאוד שנוכל לעשות זאת בכיף, בלי מאמץ ובלי כאבי צוואר. אחד האלמנטים החשובים ביותר בהתקנת טלוויזיה הוא גובה תליית הטלוויזיה. אלמנט זה חשוב לחוויית הצפייה שלכם. במידה שתתקינו את הטלוויזיה גבוה מידי חוויית הצפייה עלולה להיות פחות טוב באופן משמעותי. 

 

אז כיצד נבחר את גובה תליית הטלוויזיהאז כיצד נבחר את גובה תליית הטלוויזיה?

על מנת לבחור את גובה התקנת הטלוויזיה יש לחלק את הטלוויזיה ל-3 חלקים לרוחבה (בדמיון כמובן, אין לכם מה לדאוג). לאחר מכן, יהיה עליכם לשבת במקום בו אתם רוצים לצפות בטלוויזיה- ספה עבור טלוויזיה המותקנת בסלון, מיטה עבור טלוויזיה המותקנת בחדר השינה, פינת הישיבה עבור טלוויזיה הממוקמת בגינה וכך הלאה. המיקום האידיאלי של גובה הטלוויזיה הוא המיקום בו העיניים שלכם יגיעו לקצה העליון של השליש התחתון או לכיוון פס האמצע של הטלוויזיה. 

  • גובה התלייה המומלץ בישיבה על ספה סטנדרטית הוא בין 80 ל-90 ס"מ מעל הרצפה.
  • גובה התלייה המומלץ בשכיבה על מיטה הוא בין 120 ל-140 ס"מ מעל הרצפה. 

התקנת טלוויזיה על הקיר- טיפים לתלייה

כפי שהבנו עד עתה, קיימים סוגים שונים של מתקני תלייה לטלוויזיה המשמשים למטרות שונות. כמו כן יש לתלות את הטלוויזיה בגובה המתאים לפי המקום בו היא תותקן. ריכזנו לכם מספר טיפים נוספים שיש לקחת בחשבון בהתקנת טלוויזיה על הקיר- 

  • קדיחה- במידה שיש צורך בקדיחת חור בקיר על מנת לבצע התקנת טלוויזיה על הקיר חשוב מאוד לוודא שאתם קודחים במקום טוב. לאורך הקיר יש חוטי חשמל או הארקה ולכן חשוב מאוד לא לקדוח במקום בו חוטי החשמל עוברים. לשם כך יש לקחת בחשבון כי חוטי החשמל נמצאים בדרך כלל בקו אופקי לשקע ובקו התחתון מאמצע השקע. כלומר חוטי החשמל יהיו פחות או יותר בצורת T. לכן, לפני הקדיחה סמנו היכן אסור לכם לקדוח על מנת שלא ייגרם נזק מיותר. 
  • פלס- לפני התקנת טלוויזיה על הקיר באופן סופי, חשוב מאוד לוודא שהטלוויזיה ישרה ושמתקן התלייה ישר. במידה שההתקנה תתבצע ללא פלס אתם יכולים לגלות בסופו של דבר שהטלוויזיה עקומה. מאחר שאף אחד לא רוצה לצפות בטלוויזיה עקומה חשוב מאוד להשתמש בפלס לווידוא הקו הישר. 
  • מיקום הסימונים- לפני שמבצעים התקנת טלוויזיה על הקיר יש למדוד ולסמן בדיוק היכן למקם את הטלוויזיה ואת מתקן התלייה. לכן, לפני שאתם ממהרים להתקין את מתקן התלייה סמנו את המיקומים הנכונים. חשוב מאוד לסמן את הברגים של מתקן התלייה ולא את הטלוויזיה עצמה. 
  • סוג הקיר- כפי שציינו קודם קיימים מתקני תלייה המתאימים לסוגי קיר שונים. כך גם לגבי ההתקנה. חשוב מאוד לוודא איזה סוג קיר יש לכם וכיצד יש לקדוח בו, האם הוא מצריך דיבלים ואם כן אילו דיבלים. 

התקנת טלוויזיה על קיררובנו עובדים לא מעט שעות במהלך היום. יוצאים מוקדם החוצה, מפזרים את הילדים במסגרות, חוזרים הביתה מהעבודה אחרי המון שעות אינטנסיביות, לפעמים ישר הביתה לפעמים לאסוף את הילדים ומתמרנים. בין הבית, לעבודה, למיילים, למשימות שיש לעשות אחת ליום, סידורים, קניות ועוד. בסוף יום עמוס, אחרי ארוחת ערב, מקלחות והרדמות שגם הן לא תמיד פשוטות בעיקר עם ילדים קטנים, כל מה שאנחנו רוצים זה להרים את הרגליים למעלה על הספה ופשוט לצפות בטלוויזיה. לאופן שבו הטלוויזיה מותקנת יש השפעה על חווית הצפייה כולו. בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שכדאי וצריך לדעת על התקנת טלוויזיה על הקיר. לבעלי בתים שיש להם מיומנות בביצוע עבודות ביתיות, התקנת טלוויזיה על קיר אינה משימה מורכבת מדי. ההיבט העיקרי שיש לזכור הוא שימוש במחברים הנכונים לסוג הקיר אליו תקבעו את תושבת הטלוויזיה. מדריך אשר מציג את השלבים להתקנת טלוויזיה עם מסך שטוח במקום בו אתם מעוניינים שהיא תותקן ותישאר.

איך להתקין טלוויזיה על קיר?

מתחילים עם הרכבת תושבת הטלוויזיה לחלק האחורי של מסך הטלוויזיה לפי ההנחיות שסופקו על ידי היצרן. מהדקים את הברגים בחוזקה, אבל לא מהדקים יתר על המידה. מוצאים את המקום האידיאלי עבור מסך ה-LCD או הפלזמה

בהתאם לסוג הקיר, לבנים או גבס, יש צורך בברגים או עוגנים שונים. אם אתם מתקינים את הטלוויזיה שלכם על קיר גבס, יש להשתמש במחברים המתאימים על מנת לאתר את כל הרכיבים שניתן להשתמש בהם

חשיבות הברגים הנכונים

אם יש וניתן להשתמש בברגים מבלי שיהיה צורך להרכיב את המסך רחוק מדי מהמיקום האידיאלי שלו, מומלץ להשתמש בהם. אם אין אפשרות כזו, התקנת טלוויזיה על קיר עדיין אפשרית, אבל יהיה צורך לרכוש את העוגנים הנכונים, או להזמין שירות הנדימן שיבצע את ההתקנה במקצועיות.

ברגע שמחליטים על מיקום התקנת הטלוויזיה, יש להתקין את תושבת הקיר על תושבת הטלוויזיה ולמדוד את המרחק מהחלק העליון של המסך לחלק העליון של תושבת הקיר. חוזרים אל הקיר ומסמנים את המיקום המועדף להרכבת החלק העליון של המסך.

סימונים ומדידות

עכשיו מודדים עד למקום האידיאלי של התקנת טלוויזיה על קיר. מחזיקים את התושבת במקום ומשתמשים בפלס על מנת לוודא שהוא ישר באופן מושלם. עם עיפרון, מסמנים את המקום בו עומדים להיות ממוקמים חורי הברגים.

מניחים את תושבת הקיר בצד ובודקים אם הברגים נכנסים לחתיכי הקיר. אם לא, מבצעים את ההתאמות הנדרשות, רוכשים את העוגנים המתאימים, או מזמינים איש מקצוע מומחה בהתקנת טלוויזיות.

חיבור שקעי הכבלים והחיווט המתאים

כשתהליך התקנת טלוויזיה על קיר מתבצע באופן עצמאי, חשוב להבין היטב את שלב החיווט, לפני שמאבטחים את תושבת הטלוויזיה לקיר. תחילה יש להחזיק את התושבת אל הקיר ולסמן את המקום בו היא עומדת להיות ממוקמת באמצעות עיפרון. לאחר מכן מאתרים את המיקום בו יותקנו שקעי הכבלים ומתקינים את החיווט והכיסוי המתאים.

אם אינכם חשמלאים מורשים, אין זה חוקי לבצע עבודות חיווט באופן עצמאי, לכן חשוב תמיד לפנות למתקין מקצועי או לחשמלאי מורשה על מנת לבצע את העבודה הזו.

לאחר השלמת חיבור הכבלים, זה הזמן לבצע התקנת טלוויזיה על קיר. ברגע שצעד זה מתבצע, כל מה שנשאר זה להחליק את המסך עם התושבת המצורפת שלו על תושבת הקיר ולחבר אותו. לרוב מדובר בעבודה לשניים, אפילו עם טלוויזיות קטנות עם מסך שטוח, אבל אם הטלוויזיה גדולה יותר, עבודה בצוות הכרחית.

חשיבות בחירת הנדי מן או איש מקצוע לביצוע המשימהחשיבות בחירת הנדי מן או איש מקצוע לביצוע המשימה

מכיון ומדובר במשימה די מורכבת יש חשיבות רבה בבחירת הנדי מן מקצועי המתמחה בביצוע התהליך. אם ההתקנה איננה מתבצעת כמו שצריך, הדבר עלול להשפיע לא רק על חווית הצפייה, אלא גם על ההחזקה של הטלוויזיה על הקיר, שכן הקיבוע חייב להיות חזק ויציב. בנוסף, כדאי לשים דגש גם על המרחקים בין הספה לבין הטלוויזיה, לאופן שבו הטלוויזיה ממוקמת לעומת הספה לגבהים וכדומה. תוכלו לבחור איש מקצוע או הנדי מן להתקנת טלוויזיה על קיר בכמה דרכים:

  1. המלצות כמעט כל אחד מאיתנו מחובר בווטצאפ או בפייסבוק לקבוצות שכונתיות שדרכן ניתן למצוא המלצות לבעלי מקצוע. כלומר, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבקש המלצה על הנדי מן להתקנת טלוויזיה על קיר, להשוות בין כמה מההמלצות ולבחור. ניתן גם למצוא המלצות ברשתות חברתיות או פשוט לשאול שכן או קרוב משפחה שלכם
  2. רשת האינטרנטדרך נוספת לאתר הנדי מן לתליית טלוויזיה על הקיר היא על ידי חיפוש מהיר בגוגל. ניתן להגיע לאתרים המשווים בין בעלי מקצוע לפי כל מיני קריטריונים שהאתר קבע כמו מחיר, שירותיות, אחריות וכדומה

עלות התקנת טלוויזיה על קיר

מחירי התקנת טלוויזיה על קיר על ידי מתקין מקצועי משתנים ונעים בין 139 ₪ ל-200 ₪, בהתאם למורכבות העבודה וגודל הטלוויזיה. נתונים נוספים המשפיעים על המחיר הוא העלות שבעל המקצוע גובה. מומלץ לא לנסות לבצע את המשימה לבד אלא להזמין מתקין מקצועי למניעת בעיות וסיבוכים שיפגעו במסך הטלוויזיה.

לסיכום, התקנת טלוויזיה על הקיר איננה עניין של מה בכל וכן כדאי להשקיע במשימה זמן ומחשבה כדי שתוכלו להנות מחווית צפייה איכותית וייחודית לאורך זמן. מומלץ לבחור את הטלוויזיה שתואמת את הצרכים שלכם באופן הכי מדויק בין אם זה סוג המכשיר, גודל המסך, הפונקציות שיש בתוכה ועוד

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!