התקנת ותליית טלווזיות

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

התקנת ותליית טלווזיותהתקנת ותליית טלווזיות הן פעולות יחסית פשוטות, אך על מנת שיתבצעו כהלכה הן מצריכות לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים כמו גובה התלייה, מתקן התלייה בו נשתמש, סוג הקיר עליו נתקין את הטלוויזיה ועוד. על התקנת ותליית טלווזיות נרחיב במאמר הבא. 

 

האם לעשות זאת לבד?

אנשים רבים חושבים שהתקנת ותליית טלווזיות היא פעולה פשוטה ולכן רבים חושבים לבצע אותה לבד. עם זאת, חשוב לדעת שמדובר בפעולה שמצריכה לקחת בחשבון פרמטרים רבים כמו גובה התקנה אידיאלי, מתקן התלייה המתאים הן מבחינת גודל הטלוויזיה, הן מבחינת משקלה והן מבחינת עיצוב ופרקטיות. בנוסף חשוב לדעת מה סוג הקיר עליו אתם מתקינים את הטלוויזיה בשביל לבחור מתקן בהתאם. שימו לב כי ישנם מקרים בהם האחריות על הטלוויזיה לא תהיה תקפה במקרה של התקנה עצמאית. לכן, ההמלצה היא לעשות זאת על ידי איש מקצוע.  

בחרו באיש מקצוע שנותן ייעוץ מקצועי בנוגע למיקום הטלוויזיה האידיאלי בהתאם לגורמים כמו סוג החלל, גובה התלייה המתאים, גודל החדר, תאורה שעלולה להשפיע על חוויית הצפייה ועוד. חשוב לברר מה הזמינות של איש המקצוע על מנת להיות בטוחים שהוא יכול לתת לכם מענה מהיר. 

אילו מתקני תלייה יש?

התקנת ותליית טלווזיות מתבצעת עם מתקני תלייה, כאשר קיימים סוגים שונים שיכולים לשמש אותנו. לפני שאתם בוחרים את מתקן התלייה חשוב להבין את ההבדלים ביניהם ולבחור את המתקן המתאים ביותר. 

  • מתקן זרוע

מתקן זרוע היה מתקן התלייה הנפוץ בעבר מאחר שמסוגל לשאת משקלים כבדים. מאחר שהטלווזיות של פעם היו כבדות מתקן זה התאים לנשיאתן. גם בטלווזיות של היום ניתן להשתמש במתקן זרוע. מדובר במתקן שמאפשר לשנות בקלות את זווית הטלוויזיה. שימו לב שהתקנת ותליית טלווזיות עם מתקן זרוע מתאפשרת רק על גבי קיר בטון או קיר בלוקים ולא על קיר גבס. 

  • מתקן צמוד קיר

מתקן צמוד קיר הוא המתקן הנפוץ ביותר לשימוש עם הטלווזיות של היום. מדובר במתקן שמותקן על כל סוגי הקירות- בטון, בלוקים וגבס. מתקן זה מאפשר התקנת ותליית טלווזיות על הקיר באופן צמוד, כך שלא רואים את מתקן התלייה. יש מתקנים צמודי קיר שמאפשרים שינוי של זווית הטלוויזיה ויש כאלה שלא. 

  • מתקן מעלית

מתקן מעלית הוא מתקן שניתן להתקין על גבי כל סוגי הקירות ואף על הרצפה או התקרה. מדובר במתקן בו מלבישים את מסך הטלוויזיה במעלית שתוכננה מראש וכאשר רוצים לצפות בטלוויזיה ניתן לפתוח את המעלית עם שלט ייעודי. מתקן מעלית הוא מתקן אסתטי עם עיצוב יוקרתי וניתן לשלב אותו עם עיצוב הבית באופן ייחודי. המתקן מאפשר שינוי של גובה הטלוויזיה. 

  • סטנד

סטנד הוא מתקן תלייה עומד. למעשה סטנד מתפקד כמו חצובה וניתן להניח עליו את הטלוויזיה. סטנד הוא מתקן התלייה הפשוט ביותר וניתן להציב אותו במגוון מקומות בבית. 

קראו עוד: מחיר התקנת טלוויזיה

משקל וגודל הטלוויזיה

בשביל לבחור את מתקן התלייה המתאים ביותר להתקנת ותלייה טלווזיות, גם מבחינת סוג המתקן וגם מבחינת דגמים שונים שיש לכל סוג, חשוב לקחת בחשבון את משקל הטלוויזיה ואת גודלה. קודם כל בחרו מתקן שמתאים לגודל הטלוויזיה שלכם. לטלוויזיה 42 אינץ' יש להתאים מתקן שונה מאשר לטלוויזיה 100 אינץ', לכן יש לקחת זאת בחשבון. 

בנוגע למשקל הטלוויזיה, ההמלצה שלנו היא לקחת מקדם ביטחון של 10 ק"ג. כלומר, בדקו מה משקל הטלוויזיה שלכם וקחו מתקן שמסוגל לשאת לפחות 10 ק"ג יותר בשביל להיות בטוחים שהוא יישא את הטלוויזיה כהלכה. כלומר, אם הטלוויזיה שלכם שוקלת 10 ק"ג, קחו מתקן שמסוגל לשאת 20 ק"ג. 

מה הגובה הרצוי להתקנת ותליית טלווזיות?

אחד האלמנטים החשובים ביותר בהתקנת ותליית טלווזיות הוא גובה התלייה. גובה התלייה של הטלוויזיה ישפיע על חווית הצפייה שלכם ועל הנוחות בה תצפו בטלוויזיה. על מנת לבחור את גובה הטלוויזיה הנכון, מומלץ להיעזר במתקין מקצועי. בבחירת גובה הטלוויזיה יש לחלק את הטלוויזיה בדמיון ל-3 חלקים לרוחבה. יש לשבת במקום הישיבה בו תצפו בטלוויזיה, כלומר בספה לדוגמא ולהסתכל על הטלוויזיה. גובה ההתקנה האידיאלי הוא הגובה בו העיניים שלכם יגיעו לקצה העליון של השליש התחתון או לכיוון פס האמצע של הטלוויזיה. בדרך כלל עבור ישיבה על ספה גובה ההתקנה יהיה בין 80 ל-90 ס"מ מעל הרצפה ובשכיבה על מיטה גובה התלייה ינוע בין 120 ל-140 ס"מ מעל הרצפה.

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!