גובה טלוויזיה בסלון

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

גובה טלוויזיה בסלוןטלוויזיה היא מכשיר חשמלי משמעותי ואף הכרחי בכל בית, למרות שמדובר בסך הכל באמצעי שנועד להעביר לנו את שעות הפנאי בכיף. כמובן שכל אחד יכול להסתדר מצוין ללא טלוויזיה בבית, אבל אז אפשרויות התעסוקה בבית מצטמצמות מאוד, דבר שעשוי להוביל לשעמום, חוסר הנאה משהייה בבית ובמקרים קיצוניים אף בדידות לאלו שגרים בגפם.

אז אפשר לומר שטלוויזיה היא מצרך שימושי ומומלץ לכל אחד, אך כדי ליהנות ממנה באופן מלא כדאי גם לדעת כיצד מתקינים אותה בצורה נכונה בחלל הסלון. אפשרות אחת היא להעמיד את הטלוויזיה על מזנון קיים, אך האפשרות השנייה והמועדפת יותר היא תליית הטלוויזיה על גבי הקיר בסלון, כך שאין תלות במזנון והטלוויזיה לא תופסת מקום רב על משטח המזנון. 

תליית טלוויזיה בסלון – איך עושים את זה?

כפי שציינו, תלייה של הטלוויזיה על הקיר בסלון היא האפשרות הנפוצה והמועדפת ביותר על הדיירים בבית, בעיקר בגלל הנוחות שאפשרות זו מעניקה. כפי שתמונה תלויה על קיר ולא תופסת שטח רב מאזור הרצפה בחלל, כך תליית הטלוויזיה על הקיר מאפשרת לנצל בצורה מיטבית את החלל הגדול שקיים בקיר. בנוסף לכך, טלוויזיה שתלויה על קיר נראית טוב יותר מבחינת עיצובית ואסתטית, כיוון שמתקן התלייה הייעודי מוסתר מאחורי גב הטלוויזיה ורק היא נראית על הקיר.

כדי לתלות את הטלוויזיה על הקיר חשוב לשים לב לפרט חשוב, שהוא זה המעניק חוויית צפייה איכותית ונעימה יותר עבור כל צופה. מדובר על המיקום של גובה טלוויזיה בסלון, שזהו פרמטר משמעותי בתהליך התקנת הטלוויזיה על הקיר. לאחר שקובעים את הגובה הרצוי, עליו נרחיב בהמשך, נותר לחבר את הטלוויזיה אל מתקן התלייה ואת שניהם יחד אל הקיר המרכזי בסלון שנמצא מול הספה.

אילו מתקני תלייה מתאימים לחיבור טלוויזיות לקיר?

כיוון שאי אפשר כך סתם לחבר ולתלות טלוויזיה אל קיר, יש צורך לרכוש מתקן תלייה ייעודי לקיר. כאמור, מתקן זה מהווה נקודת חיבור אידיאלית בין הטלוויזיה לקיר, כאשר הטלוויזיה מעוגנת אליו והוא זה המעוגן ישירות לקיר. כיום מתקני התלייה הבסיסיים והנפוצים בשימוש מתחלקים לשני סוגים:

  • מתקן צמוד לקיר – זהו מתקן תלייה שטוח, חזק ועמיד שגודלו הוא מחצית מגודל הטלוויזיה. הסיבה לכך היא האפשרות להסתיר את מתקן התלייה מאחורי הטלוויזיה, כך שהוא לא יראה לעין ויאפשר לתלות את הטלוויזיה לקיר בצורה אסתטית יותר. מתקן זה מעניק חיבור קבוע של הטלוויזיה, והוא מיושם על ידי ברגים מתאימים.
  • מתקן בעל זרוע מתכווננת – בשונה ממתקן תלייה צמוד קיר, מתקן זה מגיע עם זרוע ארוכה שניתנת להזזה בצורה ידנית כדי לשנות את זווית הטלוויזיה בהתאמה אישית. מתקן זה אינו מקבע את המתקן לקיר, ולכן המראה המתקבל הוא פחות אסתטי אך מצד שני יותר פרקטי.

מה החשיבות של גובה טלוויזיה בסלון?

לפני שמקבעים את הטלוויזיה למתקן התלייה, בין אם מדובר על מתקן צמוד או בעל זרוע, חשוב למדוד את גודל הטלוויזיה מול גודל הקיר בו היא תהיה מיושמת. בדרך הזו ניתן לקבוע את גובה טלוויזיה בסלון בצורה מהירה וטובה יותר, כך שהצפייה בטלוויזיה תהיה נוחה גם כשצופים בה מספר שעות רצופות.

קביעת הגובה של הטלוויזיה לפני התקנה מתבצעת על ידי חישוב פשוט, כאשר נקודת התלייה האידיאלית צריכה להיות בגובה העיניים ממקום הצפייה. לכן כשקובעים את מיקום הטלוויזיה בקיר, יש לעשות זאת כאשר יושבים על הספה ולא עומדים – כיוון שהצפייה בטלוויזיה מתבצעת לרוב בישיבה ולא בעמידה.

האם אפשר לתלות טלוויזיות על כל סוגי הקירות?

הטלוויזיות המודרניות הן בעלות מסך גדול, רחב וחדשני יותר וכן גם עובי דק שמעניק מראה אסתטי יותר גם כשהטלוויזיה תלויה על הקיר. יחד עם זאת, מדובר על טלוויזיות גדולות יותר ולכן ההתקנה שלהן על הקיר תהיה מורכבת יותר, ככל שמדובר על מסך טלוויזיה גדול ורחב יותר. באופן כללי קיימת אפשרות לתלות טלוויזיה על כל סוג של קיר, בין אם מדובר על קיר בלוקים, קיר בטון ואפילו קיר גבס שהוא מעט יותר חלש מבחינת עמידות לעומת קירות בטון/בלוקים.

תלייה נכונה ובטוחה של הטלוויזיה לא תלויה רק בסוג הקיר אליו היא תחובר, אלא גם בסוג הברגים שמחזיקים את הטלוויזיה אל המעמד, ואת המעמד לקיר.  

תליית טלוויזיה לבד – האם זה אפשרי?

התקנה עצמאית של טלוויזיה על קיר היא אפשרית, אך לא מומלצת לכולם. כמובן שאנשים עם ידע ומיומנות בכלי עבודה, ברגים, מברגות, מקדחות וכו' יוכלו להסתדר בקלות עם התקנת הטלוויזיה – אך אין ספק שבעל מקצוע מיומן בתחום יוכל לעשות את העבודה בצורה מהירה, מקצועית ובטיחותית יותר במיוחד אם מדובר על תליית טלוויזיה על קיר גבס.

מה היתרונות בהזמנת מתקין טלוויזיה מקצועי?

מתקין טלוויזיה מקצועי יוכל לתלות את הטלוויזיה על כל סוגי הקירות, וכן הוא יידע להתאים את גובה הטלוויזיה למיקום המתאים ביותר בשטח הקיר הייעודי.

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!