באיזה גובה לתלות טלוויזיה

הטלוויזיה תופסת הרבה מקום? אפשר לתלות אותה!
אל תחכו התקשרו עוד היום!
תוכן עניינים

באיזה גובה לתלות טלוויזיהנכנסתם הביתה בשמחה והתרגשות עם טלוויזיה חדשה ומשוכללת שרכשתם מוקדם יותר, ומהר קראתם לאחד מבני המשפחה כדי שיכוון אתכם במדויק כדי שתוכלו לתלות את הטלוויזיה בצורה ישרה ונכונה על הקיר. תליית טלוויזיה על קיר מרכזי בחלל היא מומלצת ונכונה, אך העניין של יישור הטלוויזיה הוא פחות הכרחי לתהליך התקנה נכונה -אלא בעיקר חשוב לדעת באיזה גובה לתלות טלוויזיה חדשה בסלון, חדר שינה או כל חלל אחר בו היא עתידה להיות.

אז לפני שאתם מטריחים את בני המשפחה שיכוונו אתכם בתהליך התלייה, כדאי שתלמדו כמה טיפים ודברים פרקטיים שיסייעו לכם בתהליך ההתקנה הנכונה של הטלוויזיה. המלצה קטנה לפני שממשיכים, הכי טוב להיעזר במכשיר פלס לצורך מיקום ישר של הטלוויזיה על הקיר, ובואו לגלות איך תמצאו את הגובה הנכון לתליית הטלוויזיה. 

תליית טלוויזיה – איך לעשות זאת נכון?

תהליך תלייה והתקנת טלוויזיה על הקיר בבית הוא לא עניין מורכב במיוחד, אך לידיים פחות מיומנות עם כלי עבודה מדובר על תהליך שיכול להיות מסובך מאוד, ואפילו להיעשות בצורה לא נכונה. אז דבר ראשון שכדאי לעשות הוא להכיר ביכולת העצמאית שלכם לתליית טלוויזיה בבית, לאחר מכן לוודא שיש לכם את כל כלי העבודה המתאימים, וכמובן להצטייד מראש במתקן תלייה לטלוויזיה שיתאים להעדפות התלייה שלכם.

ברוב המקרים רכישת טלוויזיה חדשה לא כוללת מתקן תלייה שמגיע יחד איתה, ולכן יש לרכוש בנפרד מתקן מתאים. בין אם בחרתם מתקן תלייה צמוד לקיר, בעל זרוע מתכווננת, עמוד דקורטיבי לתלייה או אפילו מתקן עם מעלית – חשוב להתאים את גובה הטלוויזיה במהלך ההתקנה.

מה החשיבות של גובה הטלוויזיה בתהליך ההתקנה?

רכשתם טלוויזיה כדי ליהנות מחוויית צפייה איכותית ונעימה? אז כדי שהיא תהיה כזו, וודאו אתם מתקינים אותה בגובה המתאים ביותר. כשמדברים על גובה טלוויזיה מומלץ הכוונה היא לגובה המתאים של הטלוויזיה מול עיני הצופים בה, כדי שאלו יוכלו ליהנות מצפייה נוחה ונעימה גם כשיושבים מולה במשך שעות רבות. גובה טלוויזיה נכון לא רק יאפשר צפייה נעימה יותר, אלא יחסוך כאבי צוואר וגב שיכולים להתרחש כתוצאה מצפייה לא נכונה בטלוויזיה – כאשר הטלוויזיה ממוקמת גבוה או נמוך מדי על הקיר, והצופים מאמצים איברים ושרירים לא נכונים בגוף במהלך הצפייה בסרטים וסדרות שהם אוהבים.

אז באיזה גובה לתלות טלוויזיה?

התשובה לכך תלויה בשאלה נוספת: באיזה חלל הטלוויזיה צריכה להיות מותקנת? פרמטר זה חשוב במיוחד כדי להבין באיזה גובה לתלות טלוויזיה, כיוון שבזווית הצפייה משתנה ממקום למקום. צפייה בטלוויזיה בסלון לדוגמא מתבצעת לרוב בישיבה על ספה, ואילו צפייה בטלוויזיה בחדרי שינה מתבצעת בשכיבה מולה ופחות במהלך ישיבה על המיטה.

גובה מומלץ לתליית טלוויזיה בסלון

טלוויזיות בבתים פרטיים נמצאות לרוב בסלון/חדר האורחים, שהוא החלל הגדול והמרכזי בבית בו כל דיירי הבית יושבים יחד או לבד לצפייה בטלוויזיה והעברת שעות פנאי שיש להם. כדי שלכול יהיה נוח לצפות בטלוויזיה המקום האידיאלי לתלות אותה הוא בקיר המרכזי שנמצא מול מערכת הישיבה, כאשר גובה הטלוויזיה צריך להיות בין 80 עד 90 ס"מ  מהרצפה.

אפשר ומומלץ לדייק את הגובה המתאים על ידי מד מטר שתמתחו מהרצפה ועד החלק התחתון של הטלוויזיה, כאשר סימון עם עיפרון על הקיר בנקודה המתאימה יסייע לכם בתהליך ההתקנה. באופן כללי כדאי לזכור שגובה הטלוויזיה בסלון צריך להיות לפי גובה העיניים רק כשיושבים על הספה, כשהגובה שלהן צריך להיות בקו אחיד וישר בדיוק בנקודה האמצעית של הטלוויזיה.

קראו עוד: גובה מסך טלוויזיה בסלון

גובה מתאים לתליית טלוויזיה בחדר שינה

בחדר שינה גובה הטלוויזיה הרצוי שונה לחלוטין מגובה הטלוויזיה בסלון, כיוון שצפייה בטלוויזיה בחדר השינה נעשית בעיקר בשכיבה על המיטה, כך שגובה העיניים באופן טבעי יהיה גבוה יותר – ולכן מצריך את תליית הטלוויזיה במיקום גבוה יותר מנקודת הבסיס ברצפה. 

הגובה האידיאלי למיקום ותליית טלוויזיה חדר שינה הוא בין 120-140 ס"מ מהרצפה, כאשר גם במקרה הזה כדאי ומומלץ למדוד את הגובה המדויק באמצעות מד מטר ייעודי. יש לקחת בחשבון כי מיטות גבוהות או כאלו עם מזרון גבוה מאוד ישפיעו על הגובה המתאים לתליית הטלוויזיה, ולרוב יהיה מדובר ברף העליון של גובה התלייה המומלץ (140 ס"מ).

גובה טלוויזיה במשרדים וחללים עסקיים

תהליך ההתקנה של טלוויזיות במקומות וחללים גדולים שאינם בבית הפרטי, יהיה הרבה יותר מורכב ומאתגר גם עבור אדם עם ידי זהב שהוא הנדימן חובבן. הסיבה לכך היא גודל שטח המקום, וכן המיקומים השונים של הצופים במסך הטלוויזיה שמותקן בחלל. ברוב המקרים ההעדפה תהיה לתלות את הטלוויזיה על מתקן בעל זרוע מתכווננת או מתקן תלייה מהקיר, כך שהטלוויזיה תמוקם במיקום מרכזי ונוח וכן יהיה אפשר לשנות את זוויות הצפייה על פי הצורך.

במקרים כאלו ההמלצה היא להיעזר במתקין טלוויזיה מוסמך שיידע להמליץ על מתקן מתאים לתליית טלוויזיה, וכן ימצא את המיקום הטוב ביותר למקם את הטלוויזיה כדי שהגובה שלה יהיה נוח עבור הצופים.

רוצים לתלות טלוויזיה?

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

אודותינו

אנחנו מתמחים בתליית טלוויזיות מכל הסוגים והגדלים, על כל סוגי הקירות! בעזרת הציוד האיכותי ביותר והמתקינים המקצועיים שלנו הפכנו לחברה המובילה בארץ לתליית טלוויזיות, באחריות!
עם מעל ל10 שנות ניסיון ומאות לקוחות מרוצים!

אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים כבר עכשיו ומתקין שלנו בדרך אליכם :)

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!